^
Konkurs- Controller for HomeKit 5.0

[Konkurs] Controller for HomeKit znów lepszy

Jaromir Kopp

5 lipca 2021

Moja ulubiona aplikacja dla HomeKit znów staje się lepsza. Autorzy aplikacji dodali funkcje, z których może nie korzysta się na co dzień, ale co jakiś czas mogą znacznie ułatwić i przyśpieszyć pracę. Dodatkowo z tej okazji mamy dla Was konkurs! 

Controller for HomeKit 5.4

O aplikacji Controller for HomeKit pisałem już kilka razy. Nie tak dawno z brzydkiego (choć bardzo użytecznego) „kaczątka” stała się pięknym (i jeszcze bardziej użytecznym) „łabędziem” i jej rozwój nadal trwa.

W tej aktualizacji autorzy skupili się na jeszcze lepszym systemie backupu „domu”. Zapisywane są akcesoria, sceny, automatyzacje (poza skrótowymi) i wiele innych informacji. Można je odtworzyć po ewentualnej awarii lub zmianie konta. Dodatkowo kopie pozwalają na podmianę urządzeń.

Jeżeli popsuje się nam, żarówka lub wymieniamy ją na inny model to, zamiast mozolnie poprawiać sceny i automatyzacje z jej udziałem, możemy podmienić akcesorium i oszczędzić sobie sporo pracy. 

To oczywiście niejedyne nowości. Aplikacja umożliwia zapamiętywanie kodów (pinów) akcesoriów. Są one przechowywane razem z backupami i możemy ich użyć kiedy chcemy, a podczas przywracania kopii pojawiają się w momencie, gdy dodajemy akcesorium podczas odtwarzania (czego niestety ze względów bezpieczeństwa zautomatyzować się nie da).

Bardzo interesująca jest nowa opcja wywoływania automatyzacji przez iBeacony, jeżeli zbliżymy się do jakiegoś z naszym iPhone’em. 

Do tego oczywiście w aktualizacji trafiło się sporo drobnych ulepszeń i poprawek.

Konkurs Controller for HomeKit

Aplikacja w podstawowym zakresie jest darmowa, jednak najciekawsze jej funkcje m.in. wspomniane kopie wymagają wykupienia abonamentu lub wieczystej subskrypcji (jednorazowej). 

Właśnie z okazji premiery, mamy dla was jeden kod na wieczystą wersję „pro” Controllera for HomeKit. 

Warunkiem udziału w konkursie jest udostępnienie linku do artykułu na „socjalach” wraz ze wzmiankowaniem naszego profilu TT lub FB. Dodatkowo należy wysłać do nas maila z pomysłem na dalszą rozbudowę aplikacji. 

Wśród uczestników wybierzemy jednego, któremu wyślemy kod.  Na zgłoszenia czekamy do piątku 9 lipca do godziny 23.59.

Więcej o nowościach znajdziecie na stronie Controller for HomeKit

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy