^
iPad Pro

iPad Pro Max? Apple pracuje nad jeszcze większym modelem iPada

Jaromir Kopp

28 czerwca 2021

Jeżeli dla ciebie 12,9″ ekranu dotykowego to za mało, to możesz mieć nadzieję, że Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Wg dobrych źródeł, Apple myśli nad jeszcze większym iPadem.

iPad Pro „Max” z wielkim ekranem

Mark Gurman opublikował w serwisie Bloomberg swoje przypuszczenia potwierdzone przez informatorów, na temat zapotrzebowania na większe iPady.

Teraz mam jeszcze silniejsze przekonanie, co Apple Inc. powinno zmienić w iPadzie – i nie chodzi tu tylko o oprogramowanie. Czas na gigantyczny ekran, taki w przedziale od 14 do 16 cali. Uwielbiam jego szybkość, ekran dotykowy, wszechstronność i Magic Keyboard, ale 12,9″ wyświetlacz jest zdecydowanie za mały dla kogoś przyzwyczajonego do 16″ MacBooka Pro.

Swoje potrzeby Gurman poparł informacjami pochodzącymi z przecieków wewnątrz Apple. 

I nie jestem jedynym, który tak myśli. Powiedziano mi, że Apple ma inżynierów i projektantów badających większe iPady, które mogłyby trafić do sklepów raczej dopiero za kilka lat. Jest mało prawdopodobne, aby trafiły do sprzedaży w przyszłym roku. 

Gurman zastrzega też, że jeżeli Apple może wcale nie wdrożyć tego pomysłu. 

Jednak jak sami pamiętacie, iPady się mocno rozrosły. Zaczęło się od 9,7″ i w takim rozmiarze pojawił się też pierwszy iPad Pro. Potem to iPady Pro napędzały wyścig rozmiarów ekranów i obecnie poza mini, nie mamy w ofercie iPada o ekranie mniejszym nuż 10,2″.

iPad Pro 12,9″ jest pomimo ceny i mniejszej poręczności, bardzo popularny. Są duże szanse, że Apple zauważy potencjał klientów o potrzebach takich jak Gurman i nowy model iPada Pro powstanie już w 2022 roku.

A co Wy sądzicie? Czy taki wielki iPad ma sens? W jakich zastosowaniach zysk z ekranu byłby największy?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Mariusz

  Dla mnie idealny iPad to 11″. Każdy większy jest za ciężki.

 2. C-MOS

  Male jest jest piękne. Czekam na nowego iPada mini. Jeśli nie spełni moich oczekiwań, to starszy model pewnie będzie wtedy tańszy 🙂

 3. Patrycjusz J.

  czasem wygodne w transporcie. Ja nie nosze toreb ani plecaków więc noszenie jeszcze większych iPad-ów. Z tym obecnym mam problem co nie miara a idąc przez miasto i nie powodować żadnych napaści na tle rabunkowym chowam do do wewnętrznej kieszeni kurtki. nie wyobrażam sobie żebym wcisnął większego. myśle że są jakieś granice praktyczności i nie wiem czy te rozmiary większe nie przekraczają tej granicy. Najpier ludzkość zmieszała produkty teraz widzę ze trend się odwrócił. No cóż coś kosztem czegoś

  • Jaromir Kopp

   Racja, ale dla wielu osób iPad nie jest urządzeniem głównie mobilnym, a domowo-firmowym.

   • Hufnaar

    Zdecydowanie się zgodzę, mój iPad Pro w większości czasu leży na pochylonej podkładce jako tablet graficzny i tylko czasem zabieram go na wyjazdy

 4. Składany

  Większy tak, ale tylko składany.

 5. Krzysztof P.

  Witam. Obecnie posiadam iPad’a Pro 12,9”, jeżeli Apple wprowadzi iPad’a w rozmiarze 14” -16” to bardzo chetnie kupię takowego. Ze względu na wiek, a co za tym idzie wzrok, preferuje większe rozmiary.

 6. Dawid

  Jak Apple zaprezentuje iPad’a Pro Max o przekątnej ekranu 14 cali lub 16 cali to ciekawe ile będzie kosztował, bo iPad Pro z procesorem Apple Silicon (M1) w najwyższej konfiguracji (czyli: wyświetlacz o przekątnej ekranu 12,9 cala, 2TB RAM-U, Wi-Fi + Cellular, ochrona dla iPad’a Pro AppleCare Protection, Apple Pencil 2 generacji i klawiatura Smart Keyboard) kosztuje 13696 zł.

 7. Hufnaar

  Z niecierpliwością czekam na model 15-16 calowy, bo większy ekran oznacza większą powierzchnię roboczą w programach graficznych pokroju Procreate, co będzie mi bardzo na rękę, zwłaszcza w połączeniu z multitaskingiem i np. wyświetlaniu notatek od klienta na temat zamawianej ilustracji na boku bez kompromisowania powierzchni do rysowania.