^
HomePod i głośnik od iMac G4

Apple „otworzy” HomePoda? Nazwa homeOS oficjalnie użyta

Jaromir Kopp

2 czerwca 2021

Od kilku lat mówi się o tym, że Apple powinien dać deweloperom dostęp do HomePodów. Być może stanie się tak niebawem, bo chyba pierwszy raz, Apple oficjalnie użyło nazwy systemu homeOS.

HomePod z homeOS w ogłoszeniu o pracę

Co do otwarcia systemu „głosowego” już w tym roku można nadal mieć pewne wątpliwości, jednak szanse znacznie wzrosły po tym, gdy Apple oficjalnie użyło nazwy dotąd spotykanej jedynie w żargonie. Jednak należy mieć na uwadze, że homeOS pojawił się w ogłoszeniu o pracę dotyczącą Apple Music, choć nie tylko, ale o tym później.

Jesteś pasjonatem muzyki? Zespół Apple Music poszukuje utalentowanych inżynierów oprogramowania, którzy będą tworzyć niesamowite wrażenia słuchowe dla ponad 1 miliarda naszych aktywnych użytkowników. Nasz zespół [Apple Music przyp. red.] cieszy się ogromnym zainteresowaniem – jesteśmy jedną z pierwszych aplikacji na każdej nowej platformie Apple, a nasza aplikacja często pojawia się na konferencjach i materiałach marketingowych. Doświadczenia, które umożliwisz, z pewnością będą opisywane na Twitterze i blogach w całym Internecie. Będziesz współpracować z inżynierami systemowymi z całej firmy Apple, poznając tajniki działania systemów iOS, watchOS, tvOS i homeOS oraz optymalizując swój kod pod kątem wydajności w sposób, jaki potrafi to tylko Apple. Dołącz do naszego zespołu i spraw, by miłośnicy muzyki na całym świecie poczuli się lepiej.

Czy już podczas WWDC21?

Widząc, jak wiele usług jest związanych z HomePodami i patrząc na coraz większe zaangażowanie Apple w systemy inteligentnego domu, otwarcie, choć częściowe homeOS wydaje się nieuniknione. Dając możliwość wszystkim deweloperom na pisanie aplikacji (lub niezależnie działających dodatków do aplikacji dla iOS) do strumieniowania muzyki, Apple pozbyłoby się kilku zarzutów o „praktyki monopolistyczne”. Jednak jeszcze ciekawiej może wyglądać użycie HomePodów, do własnych aplikacji związanych z HomeKit i już pewnie jesienią Matter, czyli smart home.

Jednak nawet jeżeli pojawi się polska Siri, to na HomePody może trafić ze znacznym opóźnieniem, a to wydaje się jedyny sposób na interakcję z aplikacjami dla homeOS.

Tak czy siak, liczę na to, że nazwa „nowego” systemu nie padła przez przypadek. Zwłaszcza że Google zanotował jeszcze kilka, już zamkniętych ofert z końca maja 2021, gdzie „homeOS” też było użyte.

homeOS ogłoszenie o pracę w Apple

Macie jakieś pomysły na aplikacje dla homeOS na HomePodach? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy