^
AirPods Pro

Aktualizacja firmwaru AirPods 2 i Pro, jak sprawdzić jak wymusić

Jaromir Kopp

29 kwietnia 2021

Wczoraj wieczorem pojawiła się nowa wersja oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods 2 i AirPods Pro. Apple tradycyjnie nie chwali się, co nowe oprogramowanie wnosi. Oto jak sprawdzić, czy nasze słuchawki się zaktualizowały i jak próbować przyśpieszyć aktualizację.

Wersja oprogramowania sprzętowego

Aby sprawdzić wersję oprogramowania słuchawek:

 1. Wchodzimy w Ustawienia (iPhone, iPad).
 2. Pukamy w Bluetooth.
 3. Pukamy w (i) przy nazwie naszych słuchawek (nie muszą być połączone).
 4. Sprawdzamy „Wersję”.

Jeżeli jest to 3A283, to nadal mamy stare oprogramowanie. Nowa wersja dla AirPods 2 i Pro nosi oznaczenie 3E751.

Oprogramowanie AirPods

Jak zaktualizować oprogramowanie AirPods?

Nie ma pewnego sposobu na wymuszenie aktualizacji, jednak dobrą metodą jest umieścić słuchawki w etui podłączonym do zasilania. Pozostawić je otwarte i podłączyć do ładowania iPhone, z którym się połączyły. Proces nie trwa długo. Już po kilku minutach można sprawdzić, czy zabieg przyniósł efekt.

Znajomy „dobrze obeznany w sprawach serwisowych” zdradził mi, że jednak jest metoda na wymuszenie aktualizacji. Oto ona:

 1. Telefon musi być w sieci Wi-Fi.
 2. Wyjmujemy i łączymy słuchawki,
 3. Min. 30 sekund odtwarzamy cokolwiek z aplikacji Apple Music.
 4. Chowamy słuchawki do pudełka podpiętego do zasilania.
 5. Słuchawki się aktualizują.

Najprawdopodobniej nowa wersja będzie miała mniej problemów z przełączaniem się między urządzeniami i rzadziej będziemy mieć przerwy podczas inicjowania połączenia. Czy tak jest, czas pokaże

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Jacek

  Sposób serwisowy – u mnie nie zadziałał 🙁 Zrobiłem wszystko po kolei zgodnie z opisem i … nadal wersja 3A283

  Odpowiedz
  • Jacek

   Po 5 minutach jednak nowa wersja nagle się pojawiła 🙂

   dzięki i pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Paweł Nyczaj

  Swoją drogą ciekaw jestem, jak będzie przebiegać update firmware AirTagów, bo na pewno co jakiś czas będzie aktualizowane. Na przykładzie AirPods widać, że sprzęty Apple mają dwa rodzaje procedury aktualizacji oprogramowania: oficjalną i zauważalną dla użytkownika (większość sprzętów) oraz nieoficjalną i niewidoczną dla użytkownika (AirPods). W tym drugim przypadku tylko zainteresowani czytający portale o Apple dowiedzą się, że można zaktualizować firmware AirPods

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Pewnie tak samo jak AirPodsy – po Bluetooth i „tajnie”

   Odpowiedz
 3. WOJTEK

  Poprzednie przełączanie było faktycznie kiepskie. Jak miałem puszczoną muzykę z MacBook Pro przez air podsy a zadzwonił telefon to bałem się odbierać. Nie wiedziałem, gdzie mi się połączy i co mi zacznie działać. Dla pewności odbierałem telefon i zostawiałem jedną słuchawkę w uchu. Działało na telefonie by po chwili rozmowy przełączyć się na słuchawki. :).

  Odpowiedz
 4. Pukko

  zadziałało i to w tych co nie mają „ładowalnego” etui

  Odpowiedz
 5. Ka

  A ja zgubiłem ostatnio airpodsy :/ Bez sensu jest to, że nie można ich zablokować, albo wysłać wiadomości do użytkownika, kto®y je znalazł i chce użyć.
  A proste by było, że przy pierwszym użyciem przypisywałoby się mastera, kto®y by udostęĻniał możliwość korzystania na innych uzasadniony urządzeniach, a tak bye bye :/

  Odpowiedz
 6. Piotr

  żadna z powyższych opcji nie działa.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *