^
iMac M1

Szczegółowy polski cennik nowych iMaców

Maciek Winiarski

26 kwietnia 2021

Przed kilkoma dniami Redaktor Naczelny informował o wstępnych cenach iMaców z M1 w Polsce. Oficjalnie na stronie Apple nie jest jeszcze dostępny (do kliknięcia) szczegółowy konfigurator cen nowych iMaców. Po wybraniu opcji „kup” przy nowych iMacach z M1 przycisk „Wybierz” umożliwiający przejście do następnego kroku zakupu (gdzie wybieramy wielkość dysku czy rodzaj klawiatury) jest wyszarzone.

Co nie znaczy, że takiego konfiguratora nie da się, przy odrobinie inwencji, znaleźć samemu. Ja tak uczyniłem i udało mi się uzyskać ceny wszystkich dostępnych w nowych iMacach opcji. Jako że pochodzą one z polskiej strony Apple, można traktować je jako w pełni oficjalne. Poniżej wrzucam cennik iMaców M1 oraz krótki  komentarz. 

iMac M1 z 8-rdzeniowym CPU i 7-rdzeniowym GPU

Dostępne opcje:

16 GB zunifikowanego RAM + 1000 PLN
512 pamięci masowej (SSD) + 1000 PLN
1 TB pamięci masowej (SSD) + 2000 PLN
Gigabitowy port Ethernet + 150 PLN
Magic Trackpad (zamiast myszy) + 250 PLN
Magic Trackpad i Magic Mouse + 649 PLN
Magic Keyboard z Touch ID  + 250 PLN
Magic Keyboard z Touch ID I blokiem numerycznym + 400 PLN

iMac M1 z 8-rdzeniowym CPU i 8-rdzeniowym GPU

Na stronie Apple komputer z 8-rdzeniowym GPU jest dostępny w dwóch konfiguracjach standardowych. Różnią się one jedynie wielkością dysku, wszystkie inne opcje są identyczne. Nie będę zatem wypisywał opcji dla obu maszyn oddzielnie, bo nie ma to większego sensu. Lista zresztą pokrywa się w dużej mierze z tą dla słabszego modelu. Dla ułatwienia pogrubiłem zmienione pozycje. 

16 GB zunifikowanego RAM + 1000 PLN
512 pamięci masowej (SSD) + 1000 PLN
1 TB pamięci masowej (SSD) + 2000 PLN
2 TB pamięci masowej (SSD) + 4000 PLN
Magic Trackpad (zamiast myszy) + 250 PLN
Magic Trackpad i Magic Mouse + 649 PLN
Magic Keyboard z Touch ID i blokiem numerycznym + 150 PLN

Słowo komentarza

Po pierwsze, ceny rozszerzeń nie są wielkim zaskoczeniem. Dyski i RAM znamy z innych komputerów z M1. Pozostałe rzeczy podążają za (nieoficjalnym) przelicznikiem 1 USD bez podatku od sprzedaży = 5 PLN z VAT. Po drugie. wiemy ile kosztują dwa dodatkowe porty USB, jeden rdzeń GPU oraz większy wybór kolorów. Różnica w cenie iMaca słabszego (ale doposażonego w Ethernet i lepszą klawiaturę) wynosi równe 800 PLN. Na pytanie czy warto trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Odrobinę razi mnie niekonsekwencja – część cen kończy się zerem, a część dziewiątką. Ostatni wniosek jest taki, że iMac mimo wszystko jest najdroższym komputerem z M1. Wersja wyposażona we wszystko kosztuje 13698 PLN, równe 200 PLN więcej niż nowy duży iPad Pro M1 z klawiaturą Magic Keyboard.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *