^
Ikona z nutką Muzyka

Top 100 dla 100 miast. Kolejne nowości w Apple Music

Jaromir Kopp

16 marca 2021

Apple nie spoczywa na laurach i wciąż udoskonala usługę Apple Music i aplikację Muzyka. W betach iOS 14.5 jest już kilka znanych zmian, ale niebawem najprawdopodobniej dojdzie kolejna, a w zasadzie 100 kolejnych

Top lista dla 100 miast na świecie

Do znanych już notowań popularności w Apple Music, dojdą kolejne sposoby na odkrywanie trendów z podziałem geograficznym. Do list narodowych mają niebawem dojść listy dla miast.

Na ślad nadchodzących nowości trafił 9 to 5 Mac. Na razie nie widać nowych list w aplikacji, ale w kodzie pojawił się tekst „Sprawdź, co jest popularne w ponad 100 miastach z całego świata dzięki codziennie aktualizowanym top listom”.

Funkcja zapewne będzie włączona „na serwerach” tuż przed premierą publicznej wersji.

Przypomnę, że to nie jest jedyna nowość w aplikacji Muzyka, która pojawi się w iOS 14.5. Już wcześniej opisywałem inną interesującą funkcję: Udostępnianie fragmentów tekstów piosenek.

Udostępnianie tekstów w aplikacji Muzyka

Wystarczy, że przyciśniemy dłużej (Haptic Touch) wers tekstu piosenki, a pojawi się menu udostępniania z możliwością zaznaczenia do 150 znaków tekstu (kilku wierszy). 

Innymi udoskonaleniami, ale bardziej systemu Muzyki, jest łatwiejsze sterowanie innymi aplikacjami do odtwarzania za pomocą Siri.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy