^
iOS14-mojmac

iOS 14.4.1 został wypuszczony!

Michał Walendowski

9 marca 2021

Mimo, iż wszyscy żyją aktualizacją iOS o oznaczeniu 14.5, to można już pobierać 14.4.1, a ta podobno jest ważna. Zawiera ona poprawki, które w znaczny sposób mają zwiększyć bezpieczeństwo dla użytkowników iPhone’ów. 

iOS 14.4.1 i łatki bezpieczeństwa

Jedną ze wspomnianych poprawek jest pozbycie się luki w WebKit, które jest kluczowym elementem, chociażby dla działania Safari. Załatano błąd, który mógł spowodować wykonanie złośliwego kodu poprzez specjalnie spreparowaną stronę internetową. Może i sam update nie jest duży, i nie wnosi wielu poprawek, jednak Apple przyzwyczaiło nas, że łata nawet pojedyncze błędy, jeżeli osiągają one dużą skalę, lub są bardzo łatwe do wykorzystania przeciwko użytkownikom.

Update’u możecie dokonać wchodząc w Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Pamiętajcie, tylko by mieć telefon naładowany przynajmniej w 50%, lub najlepiej pod ładowarką. Nie jest to duży update, więc przygotujcie się na jego szybkie pobranie i instalację.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Yahuto

  Po co krzyczysz w tytule?

  • Michał Walendowski

   By doniosłość tego wpisu zawędrowała daleko, poza ramy konwencjonalnych tytułów.

   • Jobtwojamac

    właśnie czy aż tak się piłujesz