^
Controller for HomeKit macOS

Controller for HomeKit 5.3 w wersji również dla macOS 11 i Apple Watch!

Jaromir Kopp

2 marca 2021

Mój ulubiony ostatnio program do obsługi HomeKit nie dość, że doczekał się nowej ulepszonej wersji, to w końcu działa na macOS i to zarówno na Macach intelowych, jak i z procesorami Apple.

Wersja na macOS i Apple Watch

Największą nowością w wydaniu 5.3 Controllera for HomeKit jest udostępnienie dzięki Catalist aplikacji na macOS 11. Jak wiecie, macOS 11 dopuszcza aplikacje „iPadowe”, czyli Catalist do HomeKit. Catalina na to nie pozwalała.

Kolejna zaleta nowego wydania jest aplikacja wspierająca na Apple Watch. Bardzo ciekawie rozwiązano główną bolączkę programu Dom na zegarku. W Controller for HomeKit użytkownik sam buduje ekrany Apple Watch i dodaje do nich sceny. Ekrany mogą być podzielone na jedną lub kilka kolumn, oznaczone własnymi nazwami i ikonami.

Obsługa wielu okien

Controller for HomeKit wiele okien

To ogromna zaleta nowej wersji na iPadOS i macOS. Można jednocześnie edytować dwie automatyzacje, sceny czy kontrolować szczegóły kilku akcesoriów naraz. Przypomnę, że Controller for HomeKit pozwala na duplikowanie scen i automatyzacji, co często bardzo przyśpiesza ich tworzenie.

Controller for HomeKit Apple Watch

Controller for HomeKit jest dostępny za darmo z podstawowymi funkcjami. Wersja pro „wieczysta” kosztuje 128 zł, roczna (z 7-dniowym darmowym okresem próbnym) 43 zł, a miesięczna 9 zł.

Więcej informacji: Controller for HomeKit 5.3.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy