^
Pixelmator Pro toturial

Pixelmator Pro: Zupełnie nowy przewodnik 


Jaromir Kopp

1 marca 2021

Pixelmator opublikował wideo-przewodnik po swoim najbardziej zaawansowanym edytorze graficznym: Pixelmatorze Pro. Zachwala swój film słowami: Najbardziej epicki tutorial, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy – zupełnie nowy przewodnik po Pixelmatorze Pro.

Pixelmator Pro substytut Photoshopa dla wielu z nas

Chcieliśmy zawrzeć wszystkie podstawy edycji opartej na warstwach w stosunkowo krótkim filmie, aby pomóc tym, którzy nie mają jeszcze styczności z aplikacjami takimi jak Pixelmator Pro, zorientować się, na czym polega edycja oparta na warstwach. A format długiego filmu wydaje się być do tego idealny! Mamy nadzieję, że spodoba Wam się i nauczycie się czegoś nowego, nawet jeśli jesteście bardziej doświadczonymi użytkownikami Pixelmatora Pro.

Myślimy również o stworzeniu bardziej szczegółowych tutoriali na bardziej zaawansowane tematy w przyszłości – daj nam znać, czy jest to coś, co Cię zainteresuje. A jeśli masz jakieś sugestie na temat tego, co chciałbyś zobaczyć, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Tak brzmi wpis na blogu Pixelmatora, który dotyczy filmy-przewodnika po tym programie. 

Od lat byłem fanem Pixelmatora (zwykłego), jednak ten nie będzie już rozwijany i kilka miesięcy temu zakupiłem Pixelmator Pro. Było to moje drugie podejście do tej aplikacji. Po pierwszym zakupie nie przypadł mi do gustu i zwróciłem go w ciągu kilku dni. Jednak drugie podejście, do którego zachęciło mnie szybkie wypuszczenie wersji dla procesorów Apple, zakończyło się sukcesem. Próbowałem również Affinity Photo, jednak wszystko, co potrzebuję oferuje mi Pixelmator (Pro), a Affinity trąci chwilami zbyt mocno Windowsem.

Film poradnik o Pixelmatorze Pro znajdziecie na You Tube lub Vimeo

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Krzysztof

  Ja mam odwrotnie, nie trawię nowego Pixelmatora Pro. Robiłem trzy podejścia i nie zatrybyło. Mam pakiet Affinity od chyba już 3 lat jak nie dłużej (wszystkie 3 apki) i z nich jestem bardzo zadowolony. U mnie era Pixelmatora skończyła się na wersji Classic.

  • Jaromir Kopp

   Mamy wybór

  • mm

   W sumie Pixelmator Pro kosztuje takie śmieszne pieniądze, że nawet używając Affinity warto go mieć choćby dla skalowania AI.