Jedno z najpopularniejszych narzędzi do wirtualizacji na macOS pomału, ale sukcesywnie się rozwija. Testerzy otrzymali kilka dni temu drugą wersję Technical Preview z nowymi funkcjami.
Oczywiście Parallels nie potrafi emulować Intela na ARM, ale pozwala na uruchamianie systemów przeznaczonych dla ARM. Również Windows 10 dla ARM, który jednak nie jest jeszcze w oficjalnej dystrybucji. Poza Windowsem, na Parallels 16 dla M1 można instalować wiele środowisk Linuksowych pracujących w architekturze ARM i to właśni ich dotyczy najwięcej poprawek i nowych funkcji, bo Windows działał dobrze już w pierwszej wersji technicznej.
To oficjalna lista z opisu wydania. U mnie aktualizacja samego Parallelsa jak i jego narzędzi dla Windows 10 ARM przebiegła bez zakłóceń. Jednak nie mam potrzeby używania tego systemu, więc nie podzielę się wieloma wrażeniami z użytkowania. Sprawdziłem jedynie, czy rzeczywiście Windows dla ARM w najnowszych betach radzi sobie z emulacją Intela 64 bit. Owszem radzi sobie, ale ta sama aplikacja (SEGGER Embedded Studio ARM) w wersji Mac Intel pod Rosettą działa i kompiluje projektu ponad dwa razy szybciej.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.