^

Zmiana pojemności pamięci iPhone 12 jest prostsza niż w starszych modelach

Michał Walendowski

8 lutego 2021

Serwisowanie iPhone’a 12 jest trudniejsze niż w przypadku poprzednich modeli. Spowodowane jest to potrzebą kalibracji nowo zamontowanych komponentów, co powoduje, że aby produkt po naprawie był pełnowartościowy, należy je wykonać w autoryzowanych serwisach, które posiadają odpowiedni sprzęt. 

Nie taki diabeł straszny…

Okazuje się jednak, że Apple w tym całym niecnym planie zablokowania serwisów „U Ziutka i Synów” postanowił uprościć wymianę pamięci w iPhone 12, dzięki czemu wspomniany upgrade jest łatwiejszy. Oczywiście trzeba mieć sprzęt i umiejętności niezbędne do wymiany małego komponentu, ale to, co istotne to fakt, że nie zawiera on już informacji odnośnie numeru seryjnego, adresu Wi-Fi i Bluetooth. Specjaliści z REWA Technology, którzy wykonali upgrade pamięci, podejrzewają, że teraz te informacje są przetrzymywane na EPROM lub w CPU. Zapraszam do obejrzenia materiały na Youtube ze wspomnianej operacji.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. pawlak

    REWA wymiata. Lubię oglądać ich naprawy. Potrafią sobie poradzić z niemal każdym utrudnieniem jakie stosuje Apple, żeby odciąć nieautoryzowane serwisy.
    Tu ładnie pokazują jak wykonać wymianę baterii, żeby nie pokazywała się informacja w systemie.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *