^
Zestaw rzeczywistości mieszanej od Apple

Zestaw VR od Apple jeszcze droższy, za to z ekranami 8k

Jaromir Kopp

4 lutego 2021

Kolejne plotki o zestawie do rzeczywistości wirtualnej, choć już raczej do „rzeczywistości mieszanej” od Apple podbijają poprzeczkę i pochodzą od osób, które rzekomo widziały zaawansowany prototyp.

3000$, ponad 12 kamer i dwa wyświetlacze 8k

Jak podaje The Information cytowany m.in. przez Mac Rumors zestaw „mieszanej” rzeczywistości, który Apple projektuje, będzie wyposażony w więcej niż dwanaście kamer do śledzenia ruchów rąk i przekazywania wideo z otoczenia. Obraz będzie wyświetlany na ultrawysokiej rozdzielczości wyświetlaczach 8K po jednym na oko. Do tego dochodzi zaawansowana technologia śledzenia ruchu gałek ocznych, również wspierana kamerami wewnątrz zestawu. 

Te rewelacje pochodzą od osoby, która ma wiedzę na temat tego projektu i widziała zaawansowany prototyp. Składał się on z eleganckiego, zakrzywionego wizjera wykończonego od strony twarzy miękkim materiałem. Opaska utrzymująca urządzenie na głowie była wymienna i wykonana z siatkowatego materiału.

Cena 3000$, którą rozważa Apple, wydaje się astronomiczna, ale przy takim wyposażeniu zestawu i porównaniu z HoloLens 2 Microsoftu już tak nie szokuje. Zresztą wg informatora Apple zadowoli się sprzedaniem 250 000 szt. w pierwszym roku dostępności, czyli 2022.

Poprzednie przecieki podawane przez Bloomberg, mówiły o cenie zestawy na poziomie 900$.

Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się za rok.

Rysunek pochodzi z The Information.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *