^
Kolarz w masce

iOS 14.5 z pandemiczną opcją odblokowywania za pomocą zegarka

Jaromir Kopp

1 lutego 2021

Największą bolączką użytkowników iPhone’ów z Face ID w obecnych czasach jest maska na twarzy. Apple znalazł na to sposób. Jeżeli masz Apple Watch, odblokujesz nim iPhone’a. Są jednak pewne warunki.

Sposób na Face ID gdy mamy maskę na twarzy

Pierwsza beta iOS 14.5 w parze z betą watchOS 7.4 dodaje nową opcję do ustawień kodu i Face ID.

Jeżeli mamy Apple Watch watchOS 7.4, to możemy używać go do odblokowywania iPhone’a. Są oczywiście warunki, których spełnienie jest konieczne:

  • Face ID musi wykryć twarz z maską.
  • Apple Watch musi być w pobliżu iPhone’a i na nadgarstku.
  • Apple Watch musi być zabezpieczony kodem, ale odblokowany.
  • I oczywiście musimy włączyć taki sposób odblokowywania we wspomnianych ustawieniach: Ustawienia > Face ID i kod „Odblokowuj, używając Apple Watch”

Choć chodzą plotki, że tegoroczne iPhone’y mają mieć skaner linii papilarnych pod ekranem, to dla milionów użytkowników iPhone’ów z Face ID i Apple Watch taki sposób odblokowywania to wielka ulga. Dodatkowo może się on przyczynić wbrew pozorom do większego bezpieczeństwa. Są osoby, które ograniczyły blokowanie iPhone’ów, właśnie z powodu masek.

Przy okazji może się zwiększyć sprzedaż zegarków Apple, bo dojdzie kolejny argument stojący za zakupem Apple Watch.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. iZycha

    Działa idealnie

  2. Mik

    A ja czekam na funkcje pandemiczną „otwórz notatki” Apple Watch, od Big Sure nie działa mi…