^
iOS

Kilka zmian w drugiej becie iOS 14.4 i są to zmiany na lepsze

Jaromir Kopp

14 stycznia 2021

Apple szykuje nam niebawem jakieś nowości. Najpewniej będzie do od „lat” wyczekiwany AirTag. Część ze zmian w drugiej becie iOS 14.4 pośrednio dotyczy i jego. Są też inne usprawnienia.

Nowe funkcje w lokalizatorze

Lokalizator w najnowszej becie iOS 14.4 zyskał nowy ekran powitalny informujący o nadchodzących funkcjach. Niestety w wersji polskiej jeszcze nie został do końca przetłumaczony. Z angielskiej dowiadujemy się, że Lokalizator będzie mógł namierzać urządzenia innych firm. Wymienia się słuchawki, plecaki, walizki i inne przedmioty. Apple stosowną dokumentację udostępnia już od kilku miesięcy. 

Pierwszym produktem zgodnym z siecią lokalizacyjną Apple mają być słuchawki True Wireless Belkina.

Apple dał dostęp do usług lokalizacji innym producentom m.in. aby bez obaw o oskarżenia o praktyki monopolistyczne po wypuszczeniu własnego lokalizatora AirTag.

Lepsze przekazywanie muzyki do HomePodów

Redaktorzy Apple Insider, stwierdzili, że nowa beta znacznie lepiej przekazuje muzykę na HomePody mini z iPhone’ów wyposażonych w chip U1. Tego niestety nie mogę potwierdzić z racji braku iPhone’a z U1, ale również przekazywanie ze starego iPhone’a 7 Plus na HomePoda mini lub HomePoda „maks” jest zdecydowanie płynniejsze i szybsze. 

Przekazują z HomePoda
Przekazują na HomePoda

Lepiej i w macOS 11.2b2

Po przeniesieniu systemu z MacBooka Pro 16 na MBP13 M1 pod koniec listopada nie mogłem do teraz dodać kart do Apple Pay. Po wczorajszej aktualizacji w końcu mogłem. To z pewnością był jakiś problem związany z przenosinami, ale teraz sam ustąpił.

Jednak są i złe wieści dotyczące najnowszych bet. Rano pisałem o końcu z instalowaniem „na lewo” aplikacji z iPhone na Macach z M1.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy