^
EKG w watchOS 7.2 uaktualnienie w Zdrowie

Lepsza analiza EKG w Apple Watch wraz z aktualizacją systemów

Jaromir Kopp

10 grudnia 2020

Pamiętam zorganizowane wycieczki za zachodnią granicę, aby wcześniej włączyć EKG w Apple Watch s4. Teraz ta funkcja dla nas to już standard. Jednak ten standard daje się ulepszać. Najnowsze aktualizacje watchOS 7.2 i iOS 14.3 przynoszą również nowszą wersję aplikacji EKG i sprawniejsze analizy.

Nowe algorytmy EKG, więcej możliwych diagnoz

EKG w watchOS 7.2 i iOS 14.3 nowe funkcjie

Do tej pory Apple Watch (s4, s5, s6) nie był w stanie zanalizować zapisu EKG, gdy tętno było zbyt wysokie. Po aktualizacji systemu i osobno aktualizacji EKG w aplikacji Zdrowie, ma sobie radzić nawet przy wysokim tętnie. 

Dodatkowo nie będzie nas straszył niejednoznaczną diagnozą, gdy zapis EKG będzie słabej jakości np. z powodu złego ułożenia rąk bądź zegarka. Przy takich badaniach pojawi się nowa kategoria: „Niska jakość zapisu”.

Wynik „Diagnoza niejednoznaczna” również został udoskonalony. Wyświetli się gdy Apple Watch wykryje, że badana osoba ma wszczepiony kardiostymulator lub rodzaju zaburzeń nie da się zakwalifikować.

Jak uruchomić nowe EKG?

Najpierw musisz poczekać na aktualizację do watchOS 7.2 i iOS 14.3. Obecnie są już testowane wersje RC (kandydat do wydania). Następnie możesz wejść w aplikację Zdrowie. Powinien Cię przywitać komunikat o nowych funkcjach. Po puknięciu w Uaktualnij, zostaną one przedstawione z opisami i ostrzeżeniami, a nowy sposób analizy zostanie uruchomiony.

Jak sprawdzić, czy nowe EKG działa?

Wystarczy, że wejdziesz w aplikację Zdrowie, odnajdziesz w Serce elektrokardiogramy i pukniesz w wybrany. 

EKG jak rozpoznać czy to jest nowy algorytm

Jeżeli w szczegółach próbki będziesz miał numer wersji algorytmu 2 i  w szczegółach urządzenia numer wersji funkcji również 2, to znaczy, że ten zapis został zanalizowany nowym algorytmem. Wcześniejsze mają w obu tych miejscach numer 1. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy