^
HomePody mini biały i czarny

Aktualizacja HomePodów do 14.2.1, jak sprawdzić i zaktualizować

Jaromir Kopp

7 grudnia 2020

Dziś pojawiła się aktualizacja HomePodów (dużego i mini) do wersji 14.2.1. Apple jest dość oszczędny w opisie, podając tylko, że „To uaktualnienie zawiera ogólne poprawki wydajności oraz stabilności”. 

Problemy ze stereo i Wi-Fi

Być może poprawka usuwa kilka z problemów, które zgłaszali niektórzy użytkownicy. U nich połączone w parę stereo dwa HomePody mini, potrafiły „zapchać” sieć Wi-Fi. Inni mieli problem z rozłączaniem HomePodów mini z sieci. Mnie szczęśliwym trafem, żaden z tych problemów nie dopadł.

Jak sprawdzić wersję oprogramowania i aktualizować HomePoda?

Aktualizacje HomePodów przebiegają zazwyczaj automatycznie. Wersję oprogramowania możemy sprawdzić w aplikacji Dom. Należy dłużej przytrzymać ikonę HomePoda, aby wejść w opcje. Jeżeli jest to grupa stereo, to należy przewinąć do „Głośniki” i tam wybrać odpowiedni HomePod oraz przewinąć do informacji.

HomePod ustawienia aktualizacje

Aby zaktualizować oprogramowanie, należy w aplikacji Dom puknąć w ikonę domu w lewym górnym rogu. Następnie przewinąć wyświetloną listę do Ustawień domu. Dalej przewinąć aż zobaczymy Uaktualnienia. Po wejściu w nie możemy wyłączyć lub włączyć automatyczne aktualizacje oraz zobaczyć kiedy ostatni raz system sprawdzał, czy jest nowe oprogramowanie. W opcji „Niedawno uaktualnione” można przeczytać opis najnowszej zainstalowanej aktualizacji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy