^
Prezenty

Apple szykuje niespodziankę na przyszły wtorek?

Jaromir Kopp

3 grudnia 2020

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Apple zachował jeszcze na ten rok jakieś nowości i szykuje niespodziankę przed gwiazdką. Teraz poza plotkami pojawiają się pewne konkrety.

Coś się kroi, ale nie wiadomo co

Jeżeli niespodzianka ma być udana, to musi zostać utrzymana w tajemnicy. I tak jest również teraz. 

14 listopada na jednym z kont w serwisie Twitter, pojawiła się dość enigmatyczna informacja: Dostaniesz świąteczną niespodziankę od Apple (ps. zdecydowanie zimową, dobrą na zimę).

To już wywołało falę domysłów. Typowano wokółuszne  słuchawki od Apple (jak wiadomo, zmniejszą poczucie chłodu zimą), długo wyczekiwaną nową odsłonę Apple TV wraz z kontrolerem do gier (dobre na długie zimowe wieczory), czy szczególnie przez zapominalskich oczekiwane AirTags (choć różne rzeczy gubimy cały rok). Inni typowali usługi lub nowe filmy w TV+. Jednak o tych ostatnich dowiadujemy się zazwyczaj z wyprzedzeniem. Teraz dociera do nas trochę więcej konkretów, choć niespodzianka nadal pozostaje niespodzianką.

W wewnętrznej notatce z tego tygodnia, otrzymanej przez Mac Rumors z wiarygodnego źródła, Apple poinformowało autoryzowanych dostawców usług, że zostały zaplanowane zmiany związane z AppleCare. Mają one wejść w życie we wtorek 8 grudnia o około 5:30 czasu pacyficznego (14.30 u nas). Firma poinformowała techników, aby przygotowali się na nowe numery SKU, nowe i uaktualnione opisy produktów oraz nowe i ewentualnie zmienione ceny.

Apple rozsyłało prawie identyczne notatki przed kilkoma poprzednimi premierami produktów. Np. przy ostatnich premierach iPhone’ów 12 i innych. Wtedy nowe opisy i informacje pojawiały się w godzinie rozpoczęcia konferencji (10.00 czasu pacyficznego). Wcześniejsza pora świadczy o tym, że „niespodzianka” będzie ogłoszona bez konferencji, a jedynie informacją prasową.

Oczywiście nadal nie wiemy, co to może być, ale wszystko wskazuje na to, że zobaczymy jakiś nowy sprzęt. 

Co obstawiacie? Byleby nie MacBooka Pro 16” z procesorem Apple.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Piotr

    Siri po polsku please.

  2. pawciu

    Dlaczego byleby nie MacBooka Pro 16” z procesorem Apple? Przecież to byłaby wspaniała niespodzianka.

  3. Apple’s forbidden city

    Ja obstawiam podwyżkę dla pracowników Foxconn w Longhua.