^

Problemy z iPhone 12 – 5G i LTE nagle przestało działać

Michał Walendowski

2 grudnia 2020

Oto otrzymaliśmy, pierwszą generację iPhone’a, z obsługą 5G. Wiele było niewiadomych, szczególnie w kwestii poboru energii by moduł mógł działać. Później okazało się, że 5G działa, ale tylko na jednej karcie, mimo, że od pewnego czasu iPhone może mieć zainstalowane dwa numery. Teraz kilkaset właścicieli iPhone’a 12 raportuje, że 5G nie zawsze działa.

Nagle przestaje działać…

Jak piszą użytkownicy, chodzi o to, że nagle iPhone 12 przestaje działać w 5G, a nawet LTE. Zazwyczaj dzieje się to w trakcie jazdy samochodem, to w wielu przypadkach element wspólny, który sprawia, że zanika sygnał i już nie wraca samoczynnie. Co ciekawe nawet, jeżeli w ustawieniach wybrane jest tylko LTE (bez 5G Auto), to i tak takie sytuacje się zdarzają.

Użytkownicy odkryli, że sposobem na odzyskanie sygnału jest włączenie trybu samolotowego, a następnie jego wyłączenie, wtedy wszystko wraca do normy. Problem występuje w USA, u operatorów takich jak Verizon, AT&T i T-Mobile. Rozwój 5G w tym kraju jest znaczny, nic więc dziwnego, że to właśnie tam wykryto problem. W Polsce z 5G raczej raczkujemy. Ponadto możliwe, że problem występuje tylko w wyżej wspomnianym regionie. Mieliście podobne problemy? Wasz iPhone 12 gubi sygnał?

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

  1. andrzej

    Mój Iphone gubi sygnał w pewnej sytuacji. To model 12pro. Otóż gdy dzwoni mój szef to mój iPhone 12 pro gubi wszystkie sygnały i wyłącza mu sie powiadomienie o połączeniu. Czy tez tak macie ?

    Odpowiedz
  2. Klaudia

    Mam 2 tyg. Iphone 12 pro. Przez pierwszy dzien wszystko bylo ok, pozniej calkowity brak int a teraz dodatkowo problem z polaczeniami. Juz nie wiem co robic, a to moj pierwszy Iphon i mam ochote go oddac. Moja sim dziala bez problemu na innych tel wiec co robic ?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.