^
FaceTime ikona

Apple cichaczem dodał FaceTime HD dla starszych iPhone’ów

Jaromir Kopp

2 grudnia 2020

W zasadzie z rodziną i znajomymi, jeżeli chodzi o połączenia wideo, komunikuję się wyłącznie za pomocą FaceTime. Ten gwarantuje dobrą jakość obrazu, jednak najnowsze iPhone’y 12 dostały wsparcie dla wyższej rozdzielczości HD 1080. Teraz okazało się, że bez rozgłosu FaceTime HD trafił do niektórych starszych urządzeń.

FaceTime HD w iPhone’ach 8 i nowszych

Być może wraz z iOS 14.2, choć to nie jest takie pewnie, Apple zwiększył jakość obrazu w transmisjach wideo. Teraz poza iPhone’ami 12 z FaceTime HD 1080p mogą korzystać: iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone SE (2020), iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max.

Informacja o wsparciu pojawiła się w opisach telefonów, również na stornie służącej porównaniom parametrów. Niestety jeszcze nie w polskiej wersji.

FaceTime HD 1080

Wyższą jakość potwierdzili też znajomi szczęśliwcy mający iPhone’y lepsze od mojego 7 plus. Jest pierwszym z kolei nieszczęśnikiem, który nie załapał się na „upgrade” FaceTime. A szkoda, bo intensywnie używam tej metody komunikacji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Ip8

    Ja IP8plus, kolega X. Obaj ponad minute w ciszy obracaliśmy smarfonami i podziwialiśmy….polepszony streaming obrazu w FaceTime . Jak dla mnie to znacznie sie wyróżniał z tym co bylo pare miesięcy temu a tym co bylo tydzień temu. Najciekawsze, ze rozmowa była wieczorowo domowa wiec oświetlenie nie dopieszczało.