^
Czy jest gotowa na Apple silicon?

Czy zadziała na Apple silicon? Lista aplikacji

Jaromir Kopp

23 listopada 2020

Ostatnio żyję w ciągłym doświadczeniu déjà vu. Bardzo wiele zdarzeń przywołuje wspomnienia sprzed 15 lat. Jednym z nich jest pojawienie się strony ze stale aktualizowaną listą aplikacji, które działają lub nie na Macach z Apple silicon. Tak samo było za czasów przejścia z PowerPC na Intela.

Czy jest gotowa na Apple silicon?

Tak zatytułowano dynamicznie rozwijaną stronę, na której można sprawdzić, czy aplikacja jest już zgodna z Apple silicon, a jeżeli nie, to czy przynajmniej działa poprawie pod Rosettą. Oczywiście aplikacje, które sprawiają problemy nawet pod Rosettą, są również zamieszczane ku przestrodze wraz z opisem dolegliwości.

W ciągu nocy na stornie przybyło ponad 20 wpisów i gdy piszę ten tekst, jest już ich ponad 170.

Aplikacje można wyszukiwać po tytułach i rodzajach. Można też sortować wg różnych kryteriów np. zgodności. Przy każdej jest informacja z datą ostatniej aktualizacji informacji, bo sytuacja jest dynamiczna. Po najechaniu na ikonkę oznaczającą stan zgodności możemy zobaczyć dodatkowe informacje.

Strona: Is Apple silicon ready?

Własne zgłoszenia można przesyłać mailem lub za pomocą Twittera.

Dajcie znać, czy Wasze najważniejsze aplikacje są na liście i jaki mają status.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Michał

    Nie ma ciśnienia. Rosetta 2 robi bardzo dobrze robotę. Nawt gry puisane na intel idą lepiej niż na kżadym macbooku poprzednim. Także luz.

    • jurek

      są ważniejsze rzeczy niż aplikacje. Np. sterowniki różnych urządzeń, albo rozszerzenia kernela. Te trzeba przekompilować na nowo, i nie jest to tak jak myślą fani – wciśnięcie jednego przycisku.