^
App Store developers logo ikona

Kody na subskrypcje (abonamenty) już dostępne

Jaromir Kopp

18 listopada 2020

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Apple udostępnił deweloperom możliwość generowania jednorazowych kodów aktywujących subskrypcję wewnątrz aplikacji.

Jednorazowe kody na subskrypcje w iOS 14 i iPadOS 14

Możesz teraz tworzyć kody subskrypcji, aby pozyskiwać, utrzymać i odzyskiwać subskrybentów. Kody są w formie unikalnych, alfanumerycznych ciągów, które umożliwiają automatyczne odnawianie subskrypcji po obniżonej cenie lub za darmo na określony czas. Umieść swoje kody jednorazowego użytku w formie cyfrowej lub offline na imprezach, obok produktów i nie tylko. Użytkownicy iOS 14 i iPadOS 14 i nowszych systemów mogą aktywować kody ofertowe w App Store za pośrednictwem jednorazowego adresu URL do wykupu kodu lub w obrębie aplikacji, jeśli wdrożysz interfejs API presentCodeRedemptionSheet.

Tyle Apple w komunikacie dla deweloperów. Tłumacząc na nasze, kody mogą być w postaci ciągów znaków lub linków (w tym zamienionych na kody QR). Te ostatnie łatwo można wydrukować i umieścić na stoiskach, gdy tylko minie pandemia i powrócą tarki i inne imprezy masowe.

Klienci mają możliwość użycia jednego kodu na jedną aktywną ofertę, natomiast twórcy aplikacji są ograniczeni do 10 aktywnych ofert na jeden abonament, przy maksymalnej liczbie 150 000 kodów na aplikację, na kwartał.

Podczas wykupu kodu w aplikacji lub pod postacią adresu URL, użytkownicy otrzymują szczegółowy przegląd promocji, w tym nazwę abonamentu, czas trwania i ceny. Osoby, które nie mają pobranej aplikacji, mogą to zrobić podczas procesu wykupu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *