^
iOS 14.2 ikona

iOS 14.3 Co nowego poza AirTags?

Jaromir Kopp

13 listopada 2020

Nie samymi Macami z M1 człowiek żyje. iOS też potrafi dostarczyć trochę wrażeń. W najnowszej odsłonie iOS, czyli w wersji 14.3 można się spodziewać sporych nowości, w tym też specjalnie przygotowanych dla posiadaczy iPhone’ów 12.

Format obrazu ProRAW w iOS 14.3 dla iPhone 12

Apple drażnił nowym formatem obrazu ProRAW podczas prezentacji iPhone’ów 12 Pro (Max). Jednak zapowiedział, że jego obsługa pojawi się później w tym roku. Wygląda na to się, że iOS 14.3 będzie go oferować. Można to sprawdzić, zaglądając w Ustawienia > Aparat i dalej w „Formaty”. Apple opisuje ProRAW w następujący sposób:

ProRAW to plik z 12-bitowym zapisem, który wykorzystuje format Linear DNG, aby zachować więcej informacji i dynamikę obrazu w pliku, zapewniając dodatkową elastyczność podczas edycji ekspozycji i balansu bieli. Każdy plik to około 25 MB.

Sugestie aplikacji firm trzecich podczas instalacji w iOS 14.3

W niektórych regionach system iOS 14.3 będzie zawierał zmiany w procesie konfiguracji iPhone’a. W krajach, w których wymaga tego prawo, proces konfiguracji będzie teraz przedstawiał niektóre aplikacje z App Store, zanim użytkownik zacznie korzystać ze swojego iPhone’a. Jeszcze nie wiadomo, gdzie ta nowa funkcja będzie działać. W kilku regionach Apple jest objęte postępowaniem antymonopolowym.

AirTags i inne lokalizatory w iOS 14.3

O tym wpisałem już wcześniej, bo jako notoryczny zapominalski, bardzo wyczekują lokalizatorów od Apple.

Obsługa kontrolerów PS5 i Luna w iOS 14.3

Oprócz obecnej obsługi kontrolerów Xbox i PlayStation iOS 14.3 dodaje obsługę nowego kontrolera DualSense od PlayStation 5 oraz kontrolera Luna z usługi strumieniowej transmisji gier online firmy Amazon.

Informacje zebrał Macworld 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy