^
apple-mac-m1

Polskie ceny nowych komputerów Apple

Przemysław Marczyński

10 listopada 2020

Nowe komputery Apple z procesorem M1 już są do kupienia w oficjalnym sklepie Apple. Dwie najważniejsze informacje już się wyjaśniły. Ile zapłacimy za nowe komputery z procesorami Apple. Wiemy też, jak długo będziemy czekać na nowy sprzęt. Z niecierpliwością wypatrujemy teraz testów wydajności. Apple potrafi zauroczyć nas swoim sprzętem, a wykresy wydajności były fenomenalne. Czas jednak pokaże, jak nowy układ M1 poradzi sobie w warunkach bojowych 🙂

Ceny komputerów Apple

Ceny nowych komputerów z procesorem M1 wyglądają podobnie do tych, jakie do tej pory Apple nam oferowało. Trzeba jednak przyznać, że opcja MacBooka Pro wydaje się przyciągać uwagę. Z drugiej strony MacBook Air trudno nazwać komputerem „do nauki” (czytaj – tani sprzęt). Mój ulubiony komputer Mac mini jest dziś chyba najkorzystniejszą opcją podczas rozważań o zakupie komputera od Apple. Szczególnie jak jest to nasz pierwszy sprzęt z logo jabłka.

Tak wyglądają ceny nowych komputerów Apple:

MacBook Air
5199,00 zł
Oficjalna strona – www.apple.com/pl/macbook-air

MacBook Pro 13”
6699,00 zł
Oficjalna strona – www.apple.com/pl/macbook-pro-13

Mac mini
3699,00 zł
Oficjalna strona – www.apple.com/pl/mac-mini

Rozszerzona konfiguracja

Komputery w podstawowej konfiguracji posiadają 8 GB RAM oraz 256 GB dysk twardy. Każdy z komputerów można doposażyć o pamięć RAM i większy dysk.

Tak przedstawiają się ceny:

Dopłata do pamięci RAM:
— 16 GB RAM – 1000,00 zł

Dopłata do większych dysków:
— 512 GB – 1000,00 zł.
— 1 TB – 2000,00 zł.
— 2 TB – 4000,00 zł.

Dostępność komputerów

Już dziś można składać zamówienia na nowe komputery. W podstawowej konfiguracji sprzęt powinien dotrzeć do nas już 17 listopada. Dodanie pamięci RAM lub dysku może skutkować przesunięciem się terminu dostawy.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Komor

    Dopłata tysiaka za 8 GB RAM-u. Nadal… Żeby ich zczyściło na miękko.