^
Dark Universe

Dark Universe: poznaj ciemną stronę mocy z iPhone 12

Jaromir Kopp

26 października 2020

Kolejny raz Apple udowadnia, jak dobrym narzędziem do filmowania są iPhone’y, zwłaszcza te w pięknych kanciastych obudowach obdarzone numerem 12. Tym razem jednak, poza możliwościami iPhone’ów 12 przy okazji poznajemy niesamowite narzędzia i pomysły służące do kreowania światów z wyobraźni autorów.

Piękny film, niestety w pionie

Do czasu, póki nie każą nam wieszać telewizorów pionowo, moja walka z nienaturalnym filmowaniem nie jest jeszcze skazana na porażkę. Niestety kolejny raz Apple zaserwował nam wspaniały film, niestety niedostosowany do naszej anatomii (oczy mamy obok, a nie jedno nad drugim). Jednak efekty filmowe w znacznym stopniu rekompensują to zawężenie pola widzenia. Sami oceńcie.

Drugi, jeszcze ciekawszy film opowiada o tym, jak powstał „Experiments V: Dark Universe”. I dla mnie ten film jest znacznie ciekawszy i bardziej inspirujący. Autorzy dokonali niesamowitej pracy, tworząc modele fizyczne i eksperymentując z ogniem, cieczami, gazami, zjawiskami elektrycznymi i akustycznymi, aby zrealizować swój projekt i nie zniszczyć iPhone’a 12 Pro. Ten film ma również inną zaletę, został nakręcony zgodnie z ludzką anatomią: w poziomie.

Przy okazji zapytam: Czy naprawdę jesteście aż tak leniwi, że nie chce Wam się obrócić iPhone’a czy iPada do poziomu podczas oglądania filmów?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Lukasz

    Robienie takiego filmu w pionie, jest ……. idiotyczne

    Odpowiedz
  2. Paweł Nyczaj

    Samsung jako jedyny eksperymentuje z telewizorem The Sero, który można obrócić do pionu. Jednak moim zdaniem to rozwiązanie się nie przyjmie i nie grozi mam pionowa telewizja

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *