^
AirTags

AirTags dwa rozmiary, wiele zastosowań

Jaromir Kopp

23 października 2020

Nie każdy opublikowany patent Apple ma szanse na wdrożenie. Jednak te, które ostatnio zostały ujawnione przez Patenty Apple, a dotyczące AirTags idealnie pasują do tego, czego od ponad roku się spodziewamy.

AirTags w dwóch rozmiarach

O tym wspomniało tajemnicze, ale już znane z trafnych informacji konto na Twitterze.

Inne przecieki m.in. od Jona Prossera sugerują, że AirTags zobaczymy w końcu w listopadzie.

Jednak patenty przedstawione przez Patenty Apple idą dalej.

W zgłoszeniu patentowym zauważa się, że przywieszka [AirTags] używana do śledzenia obiektów fizycznych może być małym urządzeniem o dogodnym kształcie, które można przymocować do przedmiotów, takich jak klucze, torebki lub portfele, aby pomóc właścicielowi znaleźć zgubione, zagubione lub skradzione przedmioty. AirTags ma mieć solidną konstrukcję, która zapewnia niezawodne użytkowanie w różnych warunkach i środowiskach.

Dodatkowo patenty potwierdzają, że AirTags nie ograniczą się do Bluetooth LE, ale również zgodnie z oczekiwaniami, znaczniki od Apple będą używać coraz popularniejszego układu U1 UWB.

Same AirTags nie tylko wskażą odległość, ale prześlą też informacje o swojej pozycji względem ziemi. Mają się one komunikować nie tylko z urządzeniami Apple, ale i np. z routerami, urządzeniami inteligentnego domu, automatyki i innymi.

Patenty sugerują również możliwość umieszczenia AirTags w pasku od Apple Watch.

Wygląda na to, że oczekiwanie na ten produkt zostanie wynagrodzone jego ponadprzeciętnymi możliwościami.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy