^

0

Ciekawa uwaga dotycząca MagSafe i przegląd case’ów od Apple

Michał Walendowski

22 października 2020

Unbox Therapy wziął na warsztat nowe case’y od Apple dla modelu 12 i 12 Pro. Wśród przemyśleń nad dostępnymi kolorami wiele uwagi Youtuber poświęcił MagSafe, które jest widocznie podkreślane na recenzowanych etui. Tak jak wcześniej wspomniałem case’y pasują na dwa nowe modele iPhone’a, co jest o tyle ciekawe, że są one produktami z innej półki cenowej, pytanie, czy właściciele iPhone’a 12 Pro, nie chcieliby poczuć się bardziej premium?

MagSafe? Tak, ale z przyklejoną ładowarką indukcyjną

W drugim filmie Unbox Therapy pokazał ładowarkę indukcyjną z MagSafe od Apple i zauważył, że skutki tego rozwiązania nie są takie różowe. Tak, faktycznie to działa, iPhone jest nakierowywany na środek ładowarki, co pozwala uniknąć problemów ze złym położeniem urządzenia i nieładowaniem. Problem jednak jest, wtedy kiedy chcemy podnieść urządzenie, otóż magnesy nie są mocne, ale wystarczająco by podnieść telefon razem z ładowarką.

Dla mnie jest to rozwiązanie problemu ładowarek indukcyjnych, można korzystać z telefonu, kiedy się ładuje, jednak dla wielu osób może to być utrudnienie, że trzeba ręcznie tak jak kabelek odczepić ładowarkę. Oczywiście można ją przykleić do jakiejś powierzchni i wtedy wszystko działa. Wszystko poza tym, że można ładować urządzenie i z niego wygodnie korzystać. Zapraszam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Luk

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czym się różni etui z MagSafe od zwykłego? Czy na zwykłym nie będzie ładowania z pełną mocą? Może jakoś lepiej się trzyma, wykorzystując magnesy?

  • Michał Walendowski

   Ze strony Apple wynika, że case z MagSafe również ma magnesy, dzięki czemu nie wystąpi problem z trzymaniem się ładowarki indukcyjnej z MagSafe z iPhone’m

 2. Komor

  Ładowanie bezprzewodowe jest nieekologiczne (bo mniej efektywne energetycznie), więc jak Apple chce być takie eko, że nie daje już ładowarek lub słuchawek do nowych iPhonów, to niech nie promuje tak bezprzewodowości, tylko raczej doda właśnie ładowarkę i kabel.

  • Michał Walendowski

   Kwestia ekologii to problem powszechny, szczególnie wśród firm, które produkują mnóstwo zanieczyszczeń. Ładowarka z solarem? Jej produkcja byłaby zapewne szkodliwa dla środowiska. Najpewniej jest produkować drzewa 🙂

  • Paweł Nyczaj

   Zdaje się, że iPhone 13 ma być całkowicie pozbawiony złącza (nie nastąpi przejście z Lightning na USB-C). W tym kontekście MagSafe wyznacza kierunek i ze względu na nakierowanie magnesami na środek ładowarki zwiększa wydajność ładowania do 15W. Jak dla mnie MagSafe to po prostu większa wersja ładowarki do Apple Watch z tym, że MagSafe jest też kompatybilna z telefonami z cewką Qi bez magnesów. Ale wtedy moc jest mniejsza.