^

Nowy procesor Apple B14?

Michał Walendowski

29 września 2020

Wygląda na to, że Apple atakuje istną falą procesorów. Nie tylko rozpoczął ofensywę na Maczki, ale postanowiło również urozmaicić asortyment, jeżeli chodzi o swój flagowy produkt, czyli iPhone’a. Nowy procesor B14 ma być rozwiązaniem dla produktów, które mają trafić do mniej wymagających klientów, którzy są skłonni na kompromisy, w zamian za rozsądną cenę.

B14 w iPhone 12 mini?

iPhone 12 mini pod wieloma względami wydaje się wyjątkowy. Najpierw informacje o prawdopodobnej modyfikacji notch’a, by nie wydawał się zbyt duży, a teraz o tym, że procesor, który do niego trafi, nie będzie nazywał się A14. B14 ma być odpowiedzią na utrzymanie niskiej ceny z zachowaniem wysokiej jakości użytych materiałów i ekranu OLED. B14 różni się wydajnością od A14, ale w dużej mierze to bratnia konstrukcja, nastawiona na oszczędzanie energii, co w tak małym urządzeniu z prawdopodobnie niewielką baterią będzie mieć duże znaczenie.

Przyszłość iPhone’a SE uratowana

Jak podaje źródło doniesień, konto MauriQHD na Twitterze, jeżeli Apple ma w planach model SE plus, to zastosowanie w nim procesora B14 byłoby ruchem, który po raz kolejny wzbudziłby zainteresowanie wielu osób produktem budżetowym. To mogłoby oznaczać również odświeżenie dotychczasowego modelu SE 2020, a być może zapowiedź cyklicznego odświeżania najtańszego modelu.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Grzegorz

    Can’t innovate anymore, my ass!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.