^
iOS 14.2 beta

iOS 14.2 Beta 1 już dostępny

Michał Walendowski

18 września 2020

Jeszcze emocje nie ostygły po wypuszczeniu iOS 14 GM, a już Apple funduje nam kolejny prezent w postaci iOS 14.2 Beta 1. Oczywiście na ten moment to oprogramowanie, czyli w wersji beta jest do pobrania jedynie dla osób, które są deweloperami lub zapisały się do publicznych testów Apple.

A gdzie się podział iOS 14.1?

Przeskok w numeracji prawdopodobnie wynika z tego, że iPhone 12 już fabrycznie będzie miał wgrane oprogramowanie iOS w wersji 14.1. Aby załatać różnego rodzaju błędy wypuszczona będzie finalna wersja 14.2, która sprawi, że nowe urządzenie zrobi jeszcze lepsze wrażenie na nabywcy.

Co to właściwie zmienia

iOS 14.2 Beta 1 wnosi głównie zmiany kosmetyczne, najbardziej widoczną zmianą jest inny wygląd odtwarzacza muzyki, a dla fanów Apple Watch nowa ikona. Należy więc się spodziewać głównie poprawek w oprogramowaniu mających na celu lepsze funkcjonowanie systemu.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Miki

  Zainstalowałem IOS-a 14 na moim iPhone’e 8 i jak na razie działa on fatalnie. Irytujące błędy dostępnościowe z poprzedniej wersji nawet nie zostały ruszone a Voiceover działa z opóźnieniem, że ma się wrażenie, iż cały smartfon działa wolniej. Do tego exploracja ekranu Voiceoverem działa wolno albo wcale – po dotknięciu ekranu Focus albo nie przenosi się w to miejsce albo robi to z opóźnieniem. Całościowy obraz systemu póki co wygląda słabo. Apple nie po raz pierwszy daje ciała i ma tego świadomość wydając od razu pierwszą betę aktualizacji i od razu 14.2.

 2. Pada deszcz

  „Zrobi jeszcze lepsze wrażenie” tzn. będzie działać poprawnie 😉

  • Michał Walendowski

   Co najmniej poprawniej niż z fabrycznym 14.1 🙂

 3. Mariusz

  Niestety Apple się znowu pospieszył i 14 ma masę irytujących błędów. Skopali znowu Maila. Jak odpowiadam komuś w wątku, a po tej wiadomości jest wiadomość do innej osoby to mail chce wysłać moja odpowiedz do ostatniej osoby, nie tej której odpowiadam.

  • Dawid

   Ba, pospieszył się podwójnie, bo nawet nie ma możliwości powrotu do iOS 13.7

 4. Rafał Rosłaniec

  Mój AW S4 działa na webos 7 krócej o ok. pół dnia niż na wcześniejszej wersji.
  Dużo jest do poprawienia jeszcze.

  • Michał Walendowski

   Niestety to domena naszych czasów, oprogramowanie wychodzi wcześniej, a później naprawia się różnego rodzaju update’ami