^
HomeKit TV Sticker i TV Set Top

TV Set Top i TV Stick. Apple cichcem wprowadza nowe kategorie urządzeń HomeKit

Jaromir Kopp

17 września 2020

W iOS 14 GM, która okazała się też wersją finalną, pojawiły się znienacka dwie nowe kategorie urządzeń HomeKit. Są nimi przystawka telewizyjna (TV Set Box) i sticker do streamingu (TV Stick).

TV Set Top i TV Stick

Te dwie nowości wyszperał @HerrSupereg.

https://twitter.com/HerrSupereg/status/1296463803790630913?s=20

Nowe ikony pojawiają się przy próbie dodania do domu akcesoriów o numerze kategorii 35 dla Set Top Box i 36 dla Streaming Stick.

Ponieważ w dokumentacji nie ma ani słowa o nowych akcesoriach, to wracają plotki o własnym „stickerze” lub przystawce TV od Apple innej niż Apple TV. Pisaliśmy o tym już dwa lata temu, gdy usługa Apple TV+ też była jeszcze w sferze domysłów.

Tania przystawka telewizyjna od Apple?

Być może w Apple myślą o urządzeniu będącym odpowiednikiem małych przystawek podobnych do Chromecast, czy Fire TV od Google i Amazona. Kosztują one odpowiednio w okolicach 200 i 400 zł.

Apple TV w tańszej wersji (gen. 4, 1080p HD) to wydatek rzędu 700 zł. Apple TV 4k zaczynają się od 850 zł. Jest to znacznie więcej niż Chromecast. Oczywiście Apple TV to nie tylko narzędzie do streamingu, ale całkiem fajna konsola do gier dla mniej wymagających i co najważniejsze Centrum akcesoriów HomeKit.

Tańsze urządzenie miałoby zapewnić dostęp do Apple TV+ dla większego grona użytkowników, którzy wolą oglądać wideo na swoich telewizorach i to „bez łaski” dostawców odbiorników TV.

Inni producenci

Biorąc pod uwagę kilku wybitnych producentów „TV Boxów”, jest prawdopodobne, że Apple pracuje nad wprowadzeniem wsparcia HomeKit dla innych popularnych urządzeń do transmisji strumieniowej.

Zewnętrzne dekodery HomeKit lub urządzenia do strumieniowej transmisji danych prawdopodobnie działałyby podobnie jak telewizory. Mogą one być wyświetlane w aplikacji Home i umożliwiać nawigację i sterowanie urządzeniem za pośrednictwem aplikacji Dom lub za pomocą Siri. Właściwa interakcja ze sprzętową obsługą urządzeń typu streamer box i odpowiednim TV z HDMI CEC może również umożliwiać sterowanie telewizorem. Do tego oczywiście AirPlay 2.

I co sądzicie o takich nowościach?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.