^

Szybka recka – Eve Thermo Connected 3. generacji (HomeKit)

Dawid Olczak

12 września 2020

Co to jest? Inteligenta głowica zgodna z Apple HomeKit, która umożliwia ustawienie komfortowej temperatury w domu z poziomu ekranu iPhone’a, iPada, MacBooka lub Apple Watch.

Największe zalety produktu:

 • Jakość wykonania – Inteligentne głowice Eve, to jedne z lepiej zaprojektowanych i wykonanych urządzeń zarządzających ogrzewaniem, które jest kompatybilne z Apple HomeKit.
 • Niezawodność – Eve Thermo, to gwarancja niezawodności i stabilności pracy, którą może poszczycić się niewiele produktów dostępnych na rynku. 
 • Cicha praca – Silniczek sterujący zaworem zamontowany w głowicy Eve Thermo, w ciągu dnia jest praktycznie niesłyszalny. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rozwiązania firmy Tado i Netatmo są cichsze.
 • Możliwości – Firma Eve jak na dobrego producenta przystało, oferuje w swoim producie wiele ciekawych rozwiązań takich jak: wykrywanie otwartego okna (trzeba posiadać czujnik otwarcia / zamknięcia) , tryb urlopowy, ochrona zaworu przed zanieczyszczeniem czy nawet tryb blokady przed dziećmi.
 • Zasilanie – Głowice Eve Thermo są zasilane za pomocą dwóch baterii AA, które wystarczają na około rok nieprzerwanej pracy. 
 • Prywatność – Akcesoria Eve są obsługiwane wyłącznie przez HomeKit. Twoje dane osobowe w żadnym wypadku nie są przechwytywane, zapisywane w chmurze ani sprzedawane. Nawet podczas zdalnego dostępu do domu wszystkie dane są szyfrowane i przechowywane na iPhonie czy iPadzie.
 • Brak mostka – Tak jak każde inne urządzenie zaprojektowane przez firmę Eve, tak i inteligentne głowice Eve Thermo nie wymagają żadnego dodatkowego mostka do działania w systemie Apple HomeKit. 
 • Łatwość instalacji – Eve Thermo Connected 3. generacji to bez dwóch zdań inteligentne głowice, które najłatwiej skonfigurować – wystarczy zeskanować kod HomeKit, umieścić ją na kaloryferze i gotowe. 

Największe wady produktu:

 • Ograniczenia – Ze względu na brak dodatkowych modułów, które mogą sterować kotłem, głowice Eve nadają się wyłącznie do mieszkań z ogrzewaniem miejskim. 
 • Wielkość – Inteligentne głowice Eve Thermo są jednymi z większych urządzeń zarządzających ogrzewaniem wśród urządzeń kompatybilnych z Apple HomeKit.
 • Zasięg – Ze względu na komunikację Bluetooth w większych mieszkaniach (powyżej 100 m2) do prawidłowego działania urządzenia, potrzebne jest więcej niż jedno centrum akcesoriów.

Zobacz galerię zdjęć

Opinia recenzenta

Inteligentnych głowic Eve Thermo używam w swoim mieszkaniu już od roku i w tym czasie nigdy mnie nie zawiodły. Niestety powyższe rozwiązanie świetnie sprawdzi się wyłącznie w mieszkaniach gdzie mamy dostęp do ogrzewania z sieci miejskiej.

Koniecznie zobacz wideo!

Zobacz produkt na

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku. Lubiący podejmować nowe wyzwania gadżeciarz, którego fascynuje technologia inteligentnego domu.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy