^
Privacy. That’s iPhone

Niektórych rzeczy nie powinno się udostępniać. Nowy film od Apple

Jaromir Kopp

4 września 2020

Po co nam iPhone z całym jego systemem dbającym o naszą prywatność, skoro sami o nią nie dbamy, publikując w internecie informacje, którymi nie należy się dzielić? Apple w prześmiewczym filmie z serii „Privacy. That’s iPhone”.

Over Sharing

Na filmie widzimy niestety często pojawiające się w wirtualnym świecie portali społecznościowych sytuacje, przeniesione do świata realnego. Widzimy, jak inaczej są odbierane w zasadzie te same zachowania, gdy są one praktykowane w realu. W świecie wirtualnym, gdy odbiorcy informacji kryją się za ekranem i ich bezpośrednio nie widzimy, zdecydowanie puszczają nam hamulce zdrowego rozsądku.

Coś z tego filmu przytrafiło Wam się w życiu (wirtualnym)?

„Jak sami się nie upilnujesz, to nikt Cię nie upilnuje”.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy