Parallels to najbardziej znane środowisko do wirtualizacji dla Maców. Pojawiło się na macOS bardzo szybko po przejściu Apple z PowerPC na Intela. Parallels należy do korporacji Corel, która jak widać, nie szczędzi sił, aby to oprogramowanie wciąż było uznawane za wiodące na macOS.
Dodatkowo Parallels chwali się, że innowacyjne nowe funkcje w Parallels Desktop 16 obejmują pierwsze na świecie wsparcie dla aplikacji Metal 3D działającymi w wirtualnej maszynie z systemem macOS Big Sur na hoście macOS Big Sur. Chodzi o wirtualną maszynę z macOS 11 uruchomioną na komputerze z macOS. Takie rozwiązanie często stosuje się podczas testów i rozwoju oprogramowania.
Również zaktualizowano cały pakiet dodatkowych narzędzi Parallels. Ceny zaczynają się od 80 dolarów za roczną subskrypcję i 100$ za licencję bez ograniczeń czasowych.
Idę o zakład, że już w Parallels pracują nad własną emulacją kodu Intela na Apple silicon, tak jak to było przed przejściem Mac na Intela.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.