Kategorie AktualnościOpinie

Dlaczego płacę za Apple Arcade?

Usługa Apple Arcade została uruchomiona pod koniec 2019 roku. Obecnie liczy ponad 100 gier dostępnych dla wszystkich użytkowników, którzy wcześniej opłacili abonament. Od blisko dwóch miesięcy korzystam z tej usługi, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami moimi przemyśleniami.

Zalety korzystania z Apple Arcade

Podczas ubiegłorocznej marcowej konferencji, na której Apple zaprezentowało usługę skierowaną dla graczy, spodobało mi się kilka rzeczy, które zachęciły mnie do jej przetestowania. Moim zdaniem jedną z największych zalet jest brak mikropłatności i reklam, które zabijają zabawę w wielu grach i to nie tylko tych darmowych. Usługa Apple zapewnia, że gry będą pozbawione opłat i reklam, a jedną opłatą jaką ponosi użytkownik jest opłata abonamentowa.

Kolejną cechą tej usługi, która przypadła mi do gustu jest możliwość uruchamiania gier na różnych urządzeniach i kontynuowania rozgrywki z aktualnym stanem gry. Umożliwia to granie na różnych urządzeniach bez zbędnego zastanawiania się czy obecny stan gry z iPhone został przeniesiony na pozostałe urządzenia.

Ostatnią bardzo ważną dla mnie cechą jest możliwość współdzielenia subskrypcji z rodziną. Dzięki temu pozostali członkowie również mogą korzystać z tej usługi i rywalizować ze sobą.

Propozycje gier

Aktualnie posiadam zainstalowane dwie gry, które w wolnych chwilach ogrywam.

  • WHAT THE GOLF? – to gra w której musicie sprostać różnym wyzwaniom przygotowanym przez twórców, np. znaleźć wszystkie koty na mapie za pomocą piłeczki golfowej.
  • Sociable Soccer 2020 – gra przypomina takie klasyki jak Goal, Sensible Soccer, New Star Soccer. Obecnie gra oferuje 3 główne tryby gry, które każdego dnia dają wiele emocji. Na początku każdy gracz wybiera swoją drużynę, którą rozbudowuje za pomocą nowych kart, zdobywanych na przykład poprzez wygrywanie kolejnych trofeów. Momentami gra przypomina mi czasy, kiedy w Fifie Word Cup 2002 strzelało się ówczesnymi gwiazdami z połowy boiska.

Poza aktualnie zainstalowanymi grami mam także bogatą listę gier w które chciałbym zagrać w przyszłości:

  • Sneaky Sasquatch
  • Sonic Racing
  • Skate City
  • Oceanhorn 2
  • Mini Motorways
  • Rayman Mini
  • Outlanders
  • Grindstone
  • Speed Demons
  • Doomsday Valut
  • Patterned
  • Big Time Sports
  • Agent Intercept
  • Neversong

Być może zastanawiacie się dlaczego nie zainstalowałem już połowy gier z tej listy. Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ głównie gram dla przyjemności i chce cieszyć się tymi grami, a instalując wiele pozycji na raz zwiększam prawdopodobieństwo pogrania przez chwile i odinstalowania ich.

Podsumowanie

Idea usługi skierowanej dla osób lubiących grać bardzo mi się spodobała. Od jakiegoś czasu brakowało mi takiej możliwości, a kolejne gry, które jedynie skupiały swoją uwagę na reklamach i mikropłatnościach skutecznie zniechęcały mnie do takiej rozgrywki.

Jednak Apple Arcade wprowadza granie na urządzeniach mobilnych na zupełnie nowy poziom. Teraz można cieszyć się grą zarówno na iPhone, iPadzie, MacBooku oraz Apple TV. To wszystko jest możliwe za 25 złotych miesięcznie, co uważam za słuszną cenę, patrząc na coraz to większą bibliotekę gier dostępnych w ramach tej usługi. Dodatkowym atutem jest jej współdzielenie z członkami rodziny.

Warto przypomnieć, że Apple daje darmowy miesiąc dla każdego użytkownika.

Mariusz Bugajski

Na co dzień programista, redaktor i bloger. Człowiek, którego pasją jest programowanie oraz cały świat IT z naciskiem na firmę Apple.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

2 lata temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

2 lata temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

2 lata temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

2 lata temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

2 lata temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

2 lata temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.