^
CANALPREMIERY

Usługa Premiery Canal+ na iOS. Niestety użytkownicy Apple nie mają pełnowartościowej aplikacji

Przemysław Marczyński

27 lipca 2020

Canal+ zaoferował swoim klientom nowe aplikacje dla urządzeń mobilnych iOS oraz Android. Od dziś najnowsze hity kinowe będzie można oglądać na iPhonie i iPadzie.
Usługa Premiery Canal+ gromadzi w jednym miejscu produkcje największych studiów i dystrybutorów filmowych, w tym m.in. Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat, Best Film, Next Film, M2 Films, Kino Polska czy Telewizji Polsat. Do tej pory można było wypożyczać filmy na stronie https://premiery.pl.canalplus.com Teraz oferta jest dostępna w szerszym zakresie. Niestety użytkownicy Apple nie mają pełnowartościowej aplikacji.

Tylko oglądanie filmów

canalpluszakup

Możliwości aplikacji są mocno ograniczone dla użytkowników sprzętu Apple. Chociaż brakuje tylko jednej funkcji drastycznie zmniejsza ona funkcjonalność programu. Dziś, aby obejrzeć film musimy udać się na stronę www i tam wypożyczyć-zapłacić wybrany przez nas tytuł. Wówczas wracamy do programu na iOS/iPadOS i dopiero możemy go obejrzeć. Wersja programu na Androida ma możliwość kupowania filmów bezpośrednio z aplikacji. Ten jeden szczegół zaważy na popularności aplikacji. Trudno mi sobie wyobrazić, aby użytkownicy skakali z witryny do aplikacji aby móc oglądać filmy. Tym bardziej że mamy tu wersję w jakości HD, a ceny wypożyczenia nie odbiegają od tych, które obecnie mamy w Apple TV.

canalpluszakup

Cieszy mnie fakt, że Canal+ wchodzi w dostęp do swoich filmów bez konieczności opłat za abonament telewizyjny. To jest świetna decyzja dla wszystkich, którzy tak jak ja nie oglądają „zwykłej telewizji”. Poproszę jeszcze, aby porozumieć się z Apple co do kosztów sprzedaży filmów i już będziemy mogli podobnie jak użytkownicy Androida cieszyć się z pełnej funkcjonalności aplikacji.

Premiery Canal+ w sklpie Apple dla iOS i iPadOS

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Szkoda

  Well… po raz kolejny wychodzi polityka cenowa Apple i drakońskie prowizje zakupowe. Temat przerabiany już chyba przez wszystkich dostawców

  • Avatar25

   Zgadza się. Nie zapominajmy jednak, że Apple w zamian daje dostęp do miliarda klientów, którzy wg danych są dużo bardziej skłonni wydać pieniądze.

 2. Przemysław Marczyński

  Jestem przekonany, że rozmowy trwają. To będzie tylko kwestią czasu.

  • Piotr

   Nie byłbym tego pewien znając politykę canal plus i ich skąpstwo i pazerność za oferowanie słabej jakościowo oferty na zasadzie cieszcie się ze ogóle wam dajemy. Ipla tez weszła w aple tv i nic więcej dalej nie poszło po prostu nie da się używać bardziej widzę ze chodzi o reklamę ze na Apple maja.

 3. Artur

  Canal+ niby otwiera się na nowe technologie, udaje ze frontem do klienta ale tak naprawdę to firma która raczej stoi w miejscu. Ktoś powie że dużo sie zmienia, i ten ktoś będzie miał racje, ale to co Canal+ robi to tylko gonienie konkurencji. Nie mam na myśli lokalnego rynku tylko rynki europejskie i rynki za oceanem. Przykładem może być SKY UK

  • Artur

   Ban Boys for life ostatnio wypożyczenie u apple było tańsze niż w serwisie Canal+

 4. Rafał

  Przerabiałem z supportem działanie Canal+ na Apple TV. Szkoda gadać, aplikacja najpierw nie chciała mnie zalogować, mimo że zalogowałem się przez przeglądarkę czy apkę na iphone i ipad. Później nagle mnie zalogowała i zaczęło działać.
  Ale sport działa fatalnie, szczególnie coś szybkiego, jak piłka nożna. Nagle mnie znów wylogowało i nie chciało zalogować.
  Napisałem do supportu, że mam problem z apką na Apple TV a oni mi piszą, że oficjalnie nie wspierają tej apki ?!?!?!?!
  To po co ona jest i dlaczego developer podpisał się jako Canal+ i działało wcześniej?
  Po kilku dniach znów mnie zalogował bez problemu i już działał do końca okresu testowego.
  Nie wykupiłem.
  Oferta jest strasznie droga w porównaniu do tej satelitarnej. I uboga. I podzielona tak, że jak chcesz oglądać tylko ligę angielską to musisz kupić cały pakiet z Eleven za 50 PLN, gdzie sam Eleven (jako usługę) można kupić za 15,99 PLN.
  I lagi w sporcie.
  Czasem niektóre kanały się nie uruchamiają, np. często się to dzieje z HBO.

  Ostatnio spróbowałem z Eleven na Apple TV i problem mam ten sam co na Canal+ – nie działa logowanie.
  Developer też się przedstawił jako Eleven.
  Napisałem do supportu i odpisali mi to samo co Canal+ : nasza usługa działa na telewizorach smart, aplikacjach na android i ios oraz przez przeglądarkę.
  Porażka, jak oni wszyscy traktują klienta.

 5. Paweł Nyczaj

  Ciekaw jestem, jak to jest rozwiązane we Francji. Tam w ramach usługi myCanal chyba od 2 lat można wybrać przystawkę Apple TV zamiast dedykowanego dekodera IPTV