^
Konkurs IPPAWARDS

W tym roku najlepsze zdjęcie na świecie zostało wykonane iPhone’em X

Przemysław Marczyński

23 lipca 2020

Rozdano nagrody iPhone Photography Awards 2020. To największy na świecie konkurs fotografii mobilnej. Od 13. lat organizowany bez przerw zdobył największy prestiż gromadząc tysiące ludzi. Rywalizacja odbywa się w osiemnastu kategoriach. Między innymi:
– Abstrakcja
– Architektura
– Dzieci
– Krajobrazy
– Życie
– Ludzie
– Portret
– Natura
– Drzewa

Laureaci konkursu

W tym roku najlepsze zdjęcie na świecie zostało wykonane iPhone’em X, a jego autorem jest Dimpy Bhalotia z Wielkiej Brytanii – nagroda Grand Prize. Pierwsze miejsce zdobył Artyom Baryshau z Białorusi, a wykonał je iPhone’em 6. Drugie miejsce Geli Zhao z Chin (iPhone XS Max) i trzecie miejsce na podium dla Saif Hussain z Iraku (iPhone X).

Galeria najlepszych zdjęćzobacz

Brak polskich nazwisk

Laureatów konkursu można spotkać niemal w każdym zakątku świata: Australia, Białoruś, Kanada, Chiny, Kolumbia, Francja, Hong Kong, Włochy. Ze smutkiem informuję, że wśród laureatów konkursu nie ma żadnych Polaków. Obserwując od kilku lat poczynania w tym konkursie nie pamiętam aby taka sytuacja miała miejsce. Przeglądając listę zwycięzców 2020 Winning Photographers największym zwycięzcą są Chiny, które w wielu kategoriach mają swoich laureatów.

Dziś nic więcej nie musicie zrobić jak tylko odwiedzić stronę konkursu IPPAWARDS i obejrzeć zdjęcia. Zapewniam Was, że to będzie niesamowita podróż. Przewińcie zatem na sam dół strony i klikajcie we wszystkie kategorie. A zacznijcie od Abstrakcji. Warto!

Oficjalna strona konkursu fotografii mobilnej IPPAWARDSwww.ippawards.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. HejteR

    Polska się kończy, czyPolacy się kończą?

    Takie filozoficzne pytanie mnie dziś naszło.