^
Eve app HomeKit ikona

Aktualizacja Eve, mojej ulubionej aplikacji do HomeKit

Jaromir Kopp

22 lipca 2020

HomeKit, czyli system inteligentnego domu wg Apple nie kończy się na systemowej aplikacji Dom. Ba! Nawet się nie zaczyna, bo HomeKit pojawił się w iOS 8, a aplikacja Dom dopiero w iOS 10. Bardzo często aplikacje innych firm potrafią więcej niż Dom od Apple. Zwłaszcza w automatyzacjach. Tak też jest i z Eve.

Nie podlewaj ogródka bez potrzeby

Główną nowością w ej aktualizacji Eve, jest możliwość zawieszenia harmonogramu podlewania ogrodu za pomocą HomeKitowych zaworów Eve Aqua, jeżeli synoptycy przewidują opady deszczu.

Jak działa nasz skrót „Check Watering”?

Aplikacja Ewa zawiera skrót „Check Watering” (Sprawdź nawadnianie), który sprawdzi szanse na deszcz w prognozie pogody dla wybranej lokalizacji. Robi to poprzez dostęp do aplikacji Pogoda, która jest preinstalowana na Twoim iPhone’ie. Wystarczy ustawić wartość, powyżej której podlewanie ma być wstrzymane.

Jeśli uruchomisz skrót przed południem, szansa na deszcz zostanie sprawdzona dla tego dnia i — w zależności od wartości — podlewanie zostanie wstrzymane na ten dzień.

Jeśli uruchomisz skrót po południu, zostanie sprawdzona szansa opadu deszczu na następny dzień i — w zależności od wartości — podlewanie zostanie wstrzymane na oba dni.

W aplikacji Ewa można również dodać sceny „Wstrzymaj podlewanie dziś” i „Wstrzymaj podlewanie dziś i jutro”, które możesz aktywować ręcznie lub używając polecenia Siri, bez uwzględniania prognozy pogody.

Poza tym usprawnieniem dla posiadaczy „inteligentnych ogródków” aktualizacja wprowadza więcej opcji w menu kontekstowym oraz inne drobniejsze udoskonalenia.

Eve w App Store 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *