^
Facebook ikona

Nie działa Ci TikTok, Spotify, Tinder? To wina Facebooka!

Jaromir Kopp

10 lipca 2020

Jak informuje The Verge, wiele popularnych aplikacji i usług, w tym TikTok, Spotify, Pinterest i Tinder, nie działa na urządzeniach z systemem iOS, a pierwsze analizy sugerują, że winny jest Facebook.

Podejrzane jest logowanie z Facebookiem

W mediach pojawia się wiele doniesień o awariach aplikacji, gdy są one uruchamiane na iPhone’ach i iPadach. Jedynym sposobem na uruchomienie dotkniętych problemem aplikacji, jest wyłączenie dostępu do internetu. Jednak użytkowanie wielu z tych aplikacji bez sieci, traci sens.

Chociaż dokładna przyczyna awarii nie została jeszcze potwierdzona, wczesne analizy sugerują, że problem jest spowodowany przez SDK Facebooka, którego wiele aplikacji używa do zarządzania logowaniami użytkowników.

Co gorsza, użytkownicy nie muszą korzystać z logowania za pomocą Facebooka, aby awaria miała to wpływ na ich oprogramowanie.

Wszystko wskazuje na to, że awaria dotyka tylko system iOS i iPadOS. Bardzo możliwe, że Facebook szykował się do obejścia kolejnych zabezpieczeń dotyczących prywatności stosowanych przez Apple, ale coś poszło nie tak, lub system nie dał się przechytrzyć.

Facebook potwierdził na swojej platformie deweloperskiej dziś rano, że jest „wie już o problemie i bada wzrost błędów na iOS SDK, który są przyczyną awarii niektórych aplikacji”. W wątku na GitHub utworzonym kilka godzin temu wielu deweloperów już zgłosiło problemy z ich aplikacjami.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. N1

    Wkurzyło mnie. Dzisiaj przez to nie miałem podglądu Adobe XD na telefonie