Odnoszący spory sukces, przynajmniej wg Apple, program dla niezależnych serwisów sprzętu, trafia do Europy i Kanady. Polskie firmy prowadzące serwisy również mogą się do niego zgłaszać.
Aby trafić na listę niezależnych serwisów sprzętu Apple i mieć dostęp do części, narzędzi i szkoleń, nie wystarczy zgłosić chęć. Apple stawia dość konkretne i nietrywialne wymagania.
Firma musi mieć ugruntowaną pozycję, łatwy dostęp piechotą do siedziby. Lokalizacje w mieszkaniach nie będą dopuszczane. Serwis nie może używać w nazwie własnej ani komunikacji marketingowej zastrzeżonych znaków Apple.
Naprawy urządzeń Apple będzie mógł przeprowadzać, tylko wyszkolony serwisant po zdaniu egzaminów. Będą one powtarzane co roku, w końcu sprzęt Apple się zmienia. Jest też dobra wiadomość. Serwisanci firm, które będą uczestniczyć w programie, mają zostać zwolnieni z opłat egzaminacyjnych, a nie są one małe. Szkolenie i egzamin odbywają się on-line. Serwis będzie mógł wykonywać tylko naprawy pogwarancyjne.
Wszystkie warunki są opisane na polskiej stornie projektu niezależnych serwisów. Tam też znajdziecie formularz, który należy wypełnić i wraz z załącznikami (m.in. zdjęcia wejścia do lokalu, recepcji itp.) wysłać na wskazany adres. Wszystko po polsku… a polskiej Siri nadal brak nawet w drugiej becie iOS 14 [dygresja].
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.