^
iMac G4

Nowy iMac w końcu się pojawi? Długie terminy oczekiwania

Jaromir Kopp

6 lipca 2020

O nowym modelu iMaca mówi się niemal od marca. Najbardziej wyczekiwane jest uaktualnienie wersji 27″. Być może, to oczekiwanie zbliża się do końca, bo coraz więcej poszlak wskazuje na rychłe udostępnienie mocno odświeżonej, a nawet przebudowanej wersji.

Gotowe do wysyłki: 2-4 tygodnie.

Takie terminy widnieją, jeżeli chcemy zamówić iMaca 27″. Jedynie mniejsze modele 21,5″ są „dostępne od ręki”. Może to oznaczać, że Apple oczyścił magazyny pod nowy model, a z przecieków wygląda na to, że będzie on bardzo interesujący.

iMac czs oczekiwania

W informacjach, które są podawane przez osoby i konta znane z dobrych dojść, wynika, że iMac nie tylko doczeka się odświeżenia wewnątrz, ale po latach zyska całkiem nową obudowę, która stylistycznie ma nawiązywać do iPadów Pro. Dodatkowo pojawi się w nim w końcu koprocesor T2.

Aby było ciekawiej w serwisie GeekBench, pojawił się test nieznanego komputera z równie nieznanym procesorem i kartą graficzną. Wiele wskazuje na to, że jest, to test nadchodzącego iMaca.

Czy wśród Was są jacyś wyczekujący nowego iMaca z Intelem w środku? Czy może czekacie już na Apple Silicon, z którym to komputery, co jest bardzo prawdopodobne, pojawią się jeszcze jesienią?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Kris

  Czekam. Cały czas wstrzymuje się z zakupem mini czekając/ mając nadzieje na naprawdę ciekawy model 27”.

 2. sławek

  Obserwuje komputery iMac na stronie Apple od ponad 6 tygodni i cały czas jest 2-4 tygodnie, więc nie koniecznie to nowy model. Może covid i problemy z dostępnością podzespołów.

 3. mm

  Nie wierzę, że „nowy” iMac na Intel-u będzie miał nowy design. To nawet pod względem marketingowym nie miałoby sensu. Myślę, że nowy design zostawią to dla modeli z procesorami Apple, bo to dla nich ludzie mają stracić głowę, na ich widok ślinić się i pocić, a nie dla crapu z Intel-em.

  • Jaromir Kopp

   No ale ktoś te Intele przez dwa lata musi jeszcze kupować Może właśnie na lep „dizajnu” pójdą?