^
Świetna robota - mycie rąk z watchOS 7

Zegarkiem w pandemię, czyli watchOS 7 dopilnuje, abyś mył ręce

Jaromir Kopp

1 lipca 2020

Metody walki z pandemią są różne. Mogą być medyczne, farmakologiczne, ale i technologiczne. Mamy już systemy kontroli kontaktów z nosicielami, czy sensory kontrolujące oddech i temperaturę. Są też inne sposoby. Apple w związku z pandemią wymyślił na nowo mycie rąk!

Żarty, żartami, ale odpowiednie mycie rąk jest bardzo ważne

Apple Watch z watchOS 7 już jesienią, dopilnuje, abyśmy przynajmniej 20 sekund myli ręce. Dodatkowo będzie nam przypominał o konieczności umycia rąk, gdy wrócimy do domu.

Funkcja po jej włączeniu w Ustawieniach zegarka (w Apple Watch) będzie sama wykrywać rozpoczęcie mycia rąk. Dokona tego dzięki rozpoznawaniu odgłosów wody i bulgotania oraz ruchów nadgarstka podczas. Już po około 5 sekundach usłyszymy dźwięk i zobaczymy bąbelkową animację odliczającą do 20 sekund. Jest to czas mycia rąk przy użyciu wody i mydła, zalecany przez większość organizacji zajmujących się zdrowiem, aby w pełni zniszczyć chorobotwórcze patogeny, które mogliśmy uzbierać na dłoniach.

watchOS 7 mycie rąk

Częstotliwość mycia rąk i czas jego trwania możemy sprawdzić w aplikacji Zdrowie. Oczywiście, jeżeli mamy bety iOS 14 oraz watchOS 7. Reszta musi poczekać do jesieni.

Statystyki mycia rąk w iOS 14

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy