^
ipad-mojmac

Kolejne informacje o nowych iPadach na jesień i wiosnę

Jaromir Kopp

29 czerwca 2020

Apple planuje wypuszczenie nowego 10,8″ iPada pod koniec tego roku, a na wiosnę 2021, nowego 8,5″ iPada „mini”. Takie informacje płyną z noty, którą sporządził dla inwestorów niezawodny analityk Ming-Chi Kuo.

Nowy iPad Air? A może nowy „po prostu” iPad?

Jak informuje Mac Rumors, Kuo nie sprecyzował, czy 10,8″ model iPada będzie nową wersją obecnego iPada 10,2″, czy iPada Air 10,5″. Wcześniej Kuo zapowiedział, że iPad mini w nowym wcieleniu urośnie aż do 8,5″.

iPad mini wdaje się dość dziwnym elementem oferty Apple. Ostatnio zaktualizowany w 2019 roku, po bardzo długim okresie letargu, doczekał się procesora A12 oraz wsparcia dla Apple Pencil. Choć jest najmniejszy, to wcale nie jest najtańszym iPadem w ofercie. Zastąpienie go modelem z podobną, co do wielkości obudową, ale o większym ekranie, może uczynić go bardziej atrakcyjnym dla fanów mniejszych urządzeń.

Nowe iPady mają być wyposażone w 20 W zasilacze, które będą też stanowić opcję przy zakupie iPhone’ów 12.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Michał

  iPad Mini najlepszy do obsługi drona i jako backup danych z karty SD w podróży (wersja 256GB).

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Słuszna uwaga, o o tym nie pomyślałem, choć rzeczywiście mini najczęściej u operatorów widuję.

   Odpowiedz
   • Michał

    5. seria jest bardzo szybka (procesor A12). W zasadzie w Geekbench daje podobny wynik do iPad Pro 10.5. W podróży bardzo wygodny i wydajny sprzęt. Fajnie by było jakby pozbyli się ramek wokół ekranu, ale nie zwiększali rozmiaru ani wagi samego urządzenia.

    Odpowiedz
    • Jaromir Kopp

     Taki ponoć mają plan. Trzymajmy kciuki

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *