^
WWDC20 Developer app

Apple zaprasza na WWDC, ale z aplikacją Developer

Jaromir Kopp

20 czerwca 2020

Pierwszy raz od 30 lat konferencja dla deweloperów tworzących na platformy Apple, będzie miała tak ogromny zasięg. Do tej pory dostępna były tylko dla szczęściarzy, którzy wylosowali bilet i srogo za niego zapłacili oraz mogli dostać się na miejsce spotkania. Reszta mogła oglądać materiały z WWDC, ale nie wszystkie, były dostępne od razu. Teraz „dzięki” pandemii to się zmienia.

W tym roku zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich użytkowników.

To cytat z artykułu, który pojawił się w aplikacjach App Store. Dalej możemy przeczytać:

Po raz pierwszy w dziejach WWDC w całości odbędzie się w sieci. Apple uchyli rąbka tajemnicy na temat przyszłości iOS, iPadOS, macOS, tvOS oraz watchOS.

Biletem wstępu na wydarzenie jest aplikacja Apple Developer, dostępna już na Macu, iPhonie, iPadzie oraz Apple TV. W poniedziałek 22 czerwca o godz. 19:00 czasu polskiego w zakładce „WWDC” aplikacji obejrzysz oficjalną inaugurację oraz sekcję Platforms State of the Union (podsumowanie stanu platform). Poza tym w czasie trwania tygodnia WWDC będzie można uczestniczyć w sesjach dotyczących najnowszych technologii, takich jak Metal, SwiftUI czy AR.

Dużo ułatwień dzięki aplikacji

W jednym z nagrań pojawia się kod, który chcesz wypróbować? Kiedy mówca pokazuje wycinek kodu, stuknij w przycisk „Copy Code” („Kopiuj kod”), żeby skopiować go do schowka, gdzie będzie czekać na wklejenie do środowiska Xcode albo Twojego ulubionego edytora tekstowego. Możesz także przejrzeć cały udostępniony w danej sesji kod, oznaczony kodami czasowymi. Stuknij w dowolny kod czasowy, a przeskoczysz do momentu nagrania, w którym prezentowany był interesujący Cię wycinek. Ponadto pod każdym filmem znajdziesz powiązaną dokumentację oraz dodatkowe zasoby.

To jeszcze nie wszystko! Codziennie odwiedzaj kartę Discover (Odkrywaj), żeby czytać wyselekcjonowane artykuły na temat światowej społeczności programistów, być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami i odkrywać ogrom innych informacji, które wzbogacą Twój udział w cyfrowej wersji konferencji WWDC.

Apple zaznacza, że aplikacja również po WWDC20 będzie uzupełniana stale nowymi materiałami.

Więcej informacji: Dołącz do nas na WWDC 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy