^
Apple Pay

Apple Pay (w końcu) dostępne w polskim Apple Online Store!

Maciek Winiarski

11 czerwca 2020

Apple Pay to usługa, która świetnie się przyjęła w Polsce. Oferuje ją w zasadzie każdy istotny bank, a (z tego, co kojarzę) nasz kraj został wyróżniony na jednej z ostatnich prezentacji produktów Apple jako światowy lider pod względem adopcji nowoczesnych metod płatności. Pomimo, że Apple Pay jest wprowadzane jako metoda płatności u coraz większej liczby sprzedawców, to samo Apple nie oferowało go jako alternatywę dla „tradycyjnego” numeru karty kredytowej. Aż do teraz – przeglądając dzisiaj ofertę firmowego sklepu natknąłem się w zakładce „Torba” na taki oto widok:

Apple Pay w aplikacji Apple Store

Apple Pay w aplikacji Apple Store

Przycisk jest w pełni funkcjonalny (przetestowałem za Was, żebyście nie musieli), a istnienie tej funkcjonalności jest udokumentowane w stosownym dokumencie wsparcia. Nie wiem dokładnie, kiedy w polskiej wersji sklepu została ona udostępniona. Na pewno zdarzyło się to stosunkowo niedawno – niecały miesiąc temu zdarzyło mi się dokonać drobnego zakupu w AOS i Apple Pay nie było dostępne. 

Tak czy siak, pozostaje się cieszyć, że ktoś w Cupertino się ogarnął i dodał tę opcję dla zakupów w Polsce. Aczkolwiek powinno to było być udostępnione przy debiucie Apple Pay w Polsce i nie wiem jaki korporacyjny proces myślowy doprowadził do jego braku. 

Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Kwestor

  A jak to dalej działa? Bo jak płace w sklepie to wiadomo, a tu kupuje np. z komputera a aPay mam w telefonie?

  • maxiostg

   1. tylko zakupy w przegladarce Safari
   2. Klikamy ikone  Pay
   3. Potwierdzamy Face ID lub Touch ID na iPhonie lub jesli  Watch jest sparowany z MacOS to klikamy przycisk 2 razy

   • Maciek

    Nie prawda. W oficjalnej apce Apple Store dla iOS to również działa. Sprawdziłem. Już w koszyku koło ikonki służącej do składania zamówienia mamy również Apple Pay.

 2. Kwestor

  Dzięki za wyjaśnienie, tak właśnie myślałem.