^
Ikona lokalizacji

Rabunek sklepów Apple się nie opłaca

Jaromir Kopp

5 czerwca 2020

Fala protestów w USA dała niestety okazję do działania mniej lub bardziej zorganizowanym grupom przestępców i bandytom solo. Jednak Ci, którzy za cel szaleńczych rabunków obrali sobie sklepy ze sprzętem Apple nie nacieszą się swoim łupem.

Apple blokuje i śledzi zrabowane ze sklepów urządzenia

O tym, że każdy z nas może i mam nadzieje ma włączoną blokadę iCloud, czyli funkcję „Znajdź mój […]” wiemy. Funkcja powoduje, że iPhone, iPad czy Mac z układem T2 staje się bezużyteczny, jeżeli nie zna się hasła do konta iCloud, z jakim był połączony. Podobna funkcja jest też aktywna w urządzeniach, które znajdowały się w sklepach.

Obecnie na zrabowanych sprzętach pojawia się komunikat z prośbą o zwrot do sklepu, z którego urządzenie zostało zrabowane oraz informacja o śledzeniu jego pozycji i powiadomieniu lokalnych organów ścigania.

Apple może również ograniczyć użycie niektórych części ze zrabowanych urządzeń, bo informacje o ich numerach, też są w bazach danych firmy.

Pamiętajcie, aby zawsze włączać funkcję „Znajdź mój […]”, bo to bardzo utrudnia życie złodziejom i czyni dla nich sprzęt Apple mniej atrakcyjnym.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy