^
AppleWatch-nike-start

5 najważniejszych firm dostarczających urządzenia ubieralne to…

W pierwszym kwartale tego roku Apple dostarczyło na rynek urządzeń ubieralnych (wearable devices) 21,2 miliona urządzeń. To daje im pierwsze miejsce wśród firm produkujących akcesoria, które nosimy ze sobą: zegarki, opaski, słuchawki i inne. Tym wynikiem Apple wykonało także skok dostarczanych akcesoriów na rynek o 59,9%. Są niekwestionowanym liderem w tej nowej branży akcesoriów.

Najwięksi producenci akcesoriów ubieralnych

Rynek urządzeń ubieralnych rok do roku rośnie aż o 29,7% w zestawieniu do pierwszego kwartału 2019. Na rynek w pierwszych czterech miesiącach tego roku dostarczono 72,6 miliona urządzeń. Z tego Apple ma aż 21.2 miliona zagarniając przy tym prawie 30% rynku.  Tak prezentuje się lista pięciu największych firm dostarczających urządzenia, które ze sobą nosimy w 1. kwartale 2020 roku:

  1. Apple – 21.2 miliona urządzeń
  2. Xiaomi – 10.1 miliona urządzeń
  3. Samsung – 8,6 miliona urządzeń
  4. Huawei – 8.1 miliona urządzeń
  5. Fitbit – 2.2 miliona urządzeń

Co czwarty smart-zegarek to Apple Watch

Wśród producentów zegarków znów Apple jest liderem. W pierwszym kwartale Apple ma 26.8% rynku smart-zegarków. Daje im to ogromną różnicę w ilości dostarczonych urządzeń względem drugiego producenta Huawei. Oto lista najważniejszych firm produkujących zegarki w pierwszym kwartale 2020 roku:

  1. Apple – 4.5 miliona urządzeń
  2. Huawei – 2.6 miliona urządzeń
  3. Samsung – 1.8 miliona urządzeń
  4. Garmin – 1.3 miliona urządzeń
  5. Huami – 1.3 miliona urządzeń

Magia Apple

O rynku smart-zegarków do czasu pojawienia się Apple Watch niewiele się mówiło. Dziś rynek ten zaczyna być pole zmagań największych producentów elektroniki. Apple dostarcza w tym momencie ponad dwa razy więcej urządzeń niż jego największy konkurent – firma Huawei. Ma również więcej akcesoriów na rynku niż dwóch producentów razem wziętych: Huawei i Samsung. Aby uświadomić sobie „magię” Apple dodam, że firma ta ma w ofercie zaledwie jeden model zegarka (o dwóch rozmiarach tarcz) oraz dwa typy słuchawek dousznych.

Wyniki analiz rynku za IDC.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy