^
Spundle1

Spundle1 prosty sposób na obrazy dysków

Jaromir Kopp

18 maja 2020

Obrazy dysków to dla użytkowników komputerów Apple „chleb powszedni” od kilkudziesięciu lat. Kiedyś za czasów systemów klasycznych, do ich wykonywania służyły narzędzia różnych firm, jednak teraz wystarczy to, co dostajemy z systemem. Obrazy dysków są powszechnie stosowane podczas dystrybucji aplikacji, ale i do wielu innych celów.

Narzędzie dyskowe

Tym zazwyczaj tworzymy obrazy dysków. Jednak w wielu sytuacjach uruchamianie takiej kobyły, aby utworzyć jeden prosty obraz dysku, nie jest optymalne. Znów nie każdy lubi używać magicznych zaklęć w terminalu, aby skorzystać bezpośrednio z komendy hdiutil, którą posługuje się nawet Narzędzie dyskowe.

Spundle1

Dla preferujących prosty graficzny interfejs bardzo dobrym wyjściem jest nieskomplikowane i darmowe narzędzie Spundle1. Można nim stworzyć obraz dysku w formacie sparsebundle o dowolnej wielkości zaforamtowany wg uznania.

Dodatkowo możemy zmienić rozmiar obrazu lub uwolnić zbędnie zajmowane przez niego miejsce.

Więcej o aplikacji dowiecie się ze strony autora: Spundle: a new utility for creating and adjusting sparse bundles.

Plik z programem można pobrać bezpośrednio: spundle1

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy