^
iPhone SE

iPhone SE ma problem z Haptic Touch, jak go obejść?

Jaromir Kopp

28 kwietnia 2020

Nie da się ukryć, że Apple zmusza nas do zapomnienia o 3D Touch, oferując namiastkę tego, tak wygodnego sposobu interakcji z aplikacjami i systemem w postaci Haptic Touch. Jednak i z nim bywają problemy.

W iPhone SE nie działa Haptic Touch z powiadomieniami

Jeżeli jesteście już szczęśliwymi posiadaczami iPhone’a SE, mogliście zostać pozbawieni możliwości interakcji z powiadomieniami pokazywanymi na zablokowanym ekranie lub w Centrum powiadomień wyciąganym palcem z góry ekranu.

To spory problem, bo większość powiadomień może wyświetlać dodatkowe podglądy i pozwala na odpowiedzi lub inne działania. Wywołuje się je za pomocą Haptic Touch, który w iPhone SE działa tak jak powinien wszędzie, z wyjątkiem właśnie powiadomień.

Brak działania Haptic Touch nie jest związany niestety z jakimiś ustawieniami w systemie. Wygląda on na błąd w oprogramowaniu. Na szczęście jest prosty sposób na obejście problemu.

Każde powiadomienie można przesunąć palcem w lewo, odkrywając dodatkowe menu. Znajdują się na nim dwa lub trzy polecenia: „Zarządzaj”, „Pokaż”, „Wymaż”. „Pokaż” jest właśnie odpowiednikiem przyciśnięcia Haptic Touch.

Powiadomienia z menu w centrum

Wygląda na to, że trzeba będzie poczekać na aktualizację systemu, aby powiadomienia w SE zaczęły działać normalnie.

Źródło: Macworld 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy