^
Lady Gaga i Tim Cook One World- Together at Home

„One World: Together at Home” wspierane przez Apple

Jaromir Kopp

7 kwietnia 2020

„Jeden świat: Razem w domu” to inicjatywa mająca wesprzeć walkę z pandemią zbierając fundusze, zachęcając ludzi do odpowiedzialnych zachowań oraz dostarczając im rozrywki i otuchy.

„One World: Together at Home” – 18 kwietnia 2020

Gospodarzami imprezy będą Jimmy Fallon (The Tonight Show), Jimmy Kimmel (Jimmy Kimmel Live) i Stephen Colbert (The Late Show) wraz z postaciami z Ulicy Sezamkowej. Transmisja została zorganizowana we współpracy z Lady Gagą i innymi gwiazdami, które dadzą swój występ: Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z Green Day, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan i Stevie Wonder.

O wsparciu Apple dla tej inicjatywy w formie technologicznej oraz finansowej dowiedzieliśmy się podczas The Tonight Show Starring Jimmy’iego Fallona. Gdy rozmawiał on przez FaceTime z Lady Gagą, odebrała ona „niespodziewane” połączenie FaceTime do Tima Cooka, który zapowiedział włączenie się Apple do akcji oraz darowiznę w wysokości 10 milionów dolarów.

Apple, Google, Amazon i inni giganci technologiczni mają transmitować to wydarzenie w internecie na żywo wraz z nadawcami telewizyjnymi, takimi jak ABC, NBC, ViacomCBS Networks, iHeartMedia. W Kanadzie Bell Media udostępni program na różnych platformach, a BBC One planuje nadać program w niedzielę 19 kwietnia.

Na razie nie wiemy, w jaki sposób odbędzie się transmisja w usługach Apple. Informacji można się spodziewać „na dniach”. Prawdopodobnie powstanie osobny kanał w TV, a dodatkowo można się spodziewać transmisji w Apple Music.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy