^
Domniemany iPhone 12

Dalszy ciąg historii szantażu za pomocą zgubionego iPhone’a

Jaromir Kopp

2 kwietnia 2020

We wczorajszym artykule o zgubionym iPhone i szantażu, prawie wszystko się zgadza. Jest w nim znacznie więcej prawdy niż w odpowiedzi Radia Erewań na pytanie słuchaczy: „Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, ale kradną”.

Tak, Apple zgubił prototyp iPhone’a

Jednak nie w marcu, ale w kwietniu, nie 12, a 4 i nie w 2020, a w 2010. Reszta się zgadza może jeszcze poza kierunkiem szantażu. To nie Apple było szantażowane, ale to ono za pomocą swoich prawników oraz agentów bezpieczeństwa szantażowało osoby biorące udział w przejęciu zguby.

Afera była „gruba” a w odzyskanie prototypu zaangażował się sam Jobs. Po tym zdarzeniu popularny serwis technologiczny Gizmodo popadł w niełaskę u Apple na wiele lat.

Więcej o tej historii dowiecie się między innymi z artykułu: Here’s What Happened To The Guy Who Found The Lost iPhone 4 Prototype In A Bar 

Tym którzy nie uwierzyli, ale nie zepsuli zabawy: dziękuję, tym którzy koniecznie chcieli się pochwalić przenikliwością, polecam naukę programowania, a tym którzy uwierzyli, dedykuję ten artykuł.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Grzegorz

    „tym którzy koniecznie chcieli się pochwalić przenikliwością, polecam naukę programowania” – mistrz!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *