^
Apple’s Worldwide Developers Conference 2020 kicks off in June with an all-new online format

WWDC w czerwcu dla milionów deweloperów… on-line!

Jaromir Kopp

13 marca 2020

Tak jak wcześniej podejrzewałem, Apple musiało już ogłosić swoją decyzję co do formy WWDC. Zgodnie z przewidywaniami opartymi na zdrowym (na razie) rozsądku, WWDC odbędzie się w wersji on-line.

WWDC 2020 w wersji on-line z konferencją i sesjami łączącymi miliony deweloperów na całym świecie.

Oto jak Apple reklamuje nową formę wydarzenia:

Firma Apple ogłosiła dziś, że w czerwcu będzie gospodarzem dorocznej Worldwide Developers Conference. Teraz, w 31. wydaniu, WWDC 2020 przyjmie zupełnie nowy internetowy format, pełen treści dla konsumentów, prasy i programistów. Wydarzenie internetowe będzie dla milionów kreatywnych i innowacyjnych programistów okazją do wczesnego zapoznania się z przyszłością systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS oraz do nawiązania współpracy z inżynierami Apple przy tworzeniu aplikacji, które wzbogacą życie klientów Apple na całym świecie.

Phil Schiller, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu światowego powiedział:

W czerwcu tego roku w innowacyjny sposób przeprowadzimy konferencję WWDC 2020 dla milionów deweloperów na całym świecie, łącząc całą społeczność deweloperów w nowym doświadczeniu. Obecna sytuacja zdrowotna wymaga od nas stworzenia nowego formatu WWDC 2020, który będzie zawierał pełny program wraz z informacją i sesjami online, oferując tym samym wspaniałe możliwości edukacyjne dla całej naszej społeczności deweloperów na całym świecie. Będziemy dzielić się wszystkimi szczegółami w najbliższych tygodniach.

 

Dzięki wszystkim nowym produktom i technologiom, nad którymi pracowaliśmy, WWDC 2020 będzie wielkim wydarzeniem. Cieszę się, że nasi programiści otrzymają nowy kod i będą mogli w zupełnie nowy sposób współpracować z inżynierami Apple, tworząc technologie i wytyczne, które będą kształtować przyszłość wszystkich platform Apple.

To znów słowa Craiga Federighi, starszego wiceprezesa Apple ds. inżynierii oprogramowania

Dokładny termin i sposób realizacji imprezy nie został jeszcze opublikowany. Szczegóły techniczne zostaną podane deweloperom na stronach dla nich przeznaczonych oraz w komunikatach wysyłanych mailem. Apple przypomniał, że obecnie jest zarejestrowanych aż 23 miliony kont deweloperskich ze 155 krajów i regionów.

Dodatkowo Apple ogłosił również, że przeznaczy 1 milion dolarów na rzecz lokalnych organizacji z San Jose, aby zrekompensować straty w przychodach wynikające z nowego formatu internetowego WWDC 2020.

No to jedna wątpliwość została już rozwiana, a WWDC 2020 będzie pierwszym, w którym wezmę udział „osobiście”, choć wirtualnie. Patrząc na grafikę załączoną do komunikatu i luzując wodze wyobraźni, można ją zinterpretować w sposób potwierdzający użycie własnych procesorów Apple w MacBookach już niebawem. „Hello” stylizowany podobnie do innych elementów na nalepkę, wygląda jak napis, który pojawił się na ekranie pierwszego Macintosha podczas prezentacji w 1984 roku. Tło stanowi pokrywa MacBooka. Czy może przesadzam?

Link do komunikatu: Apple’s Worldwide Developers Conference 2020 kicks off in June with an all-new online format 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy